Rektör Elmas’ın 19 Mayıs Mesajı

18 Mayıs 2014

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“19 Mayıs 1919 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milli mücadelenin  başladığı, bir milletin uyanışının ve millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının  sembolü Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir.

Zorlu mücadelelerle kazanılan zaferlerin ardından, varlığı sürdürmek ve gelişmek ancak iyi eğitim almış gençler vasıtasıyla olacaktır. Gençlik, bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında ve daha sonrasında ulaşmayı istediğimiz hedeflerin mimarı değerlerine bağlı ve dünyayı bilen tanıyan nesiller olacaktır.

Bizlere emanet edilen vatanımızı bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek de tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Gençlerin bu görevi sonsuza kadar kararlılıkla yerine getireceğine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin bayramını kutluyorum.”

Prof. Dr. Muzaffer ELMAS

Rektör

 

30 kez görüntülendi.
18 Mayıs 2014 - 23:15