EKPSS İçin Alınacak Önlemler Değerlendirildi

24 Nisan 2014

27 Nisan Pazar günü yapılacak olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) Koordinasyon Kurulu, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın başkanlığında toplandı.

Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, ÖSYM İl Koordinatörü Doç. Dr. Naci Çağlar, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kerem Toprak ve İl Sağlık Müdürlüğe temsilcisi Gülser Gökbulut’un katıldığı EKPSS Koordinasyon Toplantısı’nda, sınava ilişkin alınacak önlemler değerlendirildi.

Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünde bulunan 8 binada tek oturumda yapılacak olan sınava 643 aday katılacak. Tekerlekli sandalye ile sınava katılacak olan 46 adaydan Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne başvuran 10 aday, sınav sabahı müdürlük elemanları tarafından evlerinden alınarak sınav salonlarına ulaştırılacaklar.

Sınav güvenliği açısından sınav yapılacak olan tüm binalar ve salonlar, dijital saate entegre kameralar ile kayıt altına alınacak. Oluşabilecek sağlık sorunlarına anında müdahale edilmesi amacıyla 2 adet ambulans ile engelli adaylar için her binada Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeli arasından seçilen refakatçiler görev yapacaklar.

24/04/2014 – ST

44 kez görüntülendi.
24 Nisan 2014 - 21:51