İşte Birinciler

14 Haziran 2012

Sakarya Üniversitesi bu yıl yaklaşık 6 bin mezun veriyor.

Sakarya Üniversitesi’nde 2011-2012 Öğretim Yılı’nda 6286 öğrenci mezun oluyor. Bunun 3 bin 794’ü lisans, 2 bin 62’si önlisans ve 432’si yükseklisans ve doktora öğrencilerinden oluşuyor.  Mezun sayıları bakımından bakıldığında Lisans düzeyinde en çok mezunu 744 kişi ile Eğitim Fakültesi verirken bunu 748 kişi ile Fen-Edebiyat ve 744 kişi ile Mühendislik Fakülteleri izliyor.

İlahiyat Fakültesi öğrencisi Neşe Can Tarhan 3,98’lik not ortalamasıyla üniversite birincisi olurken, Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü öğrencisi Necmiye Demircioğlu 3,94’lik not ortalamasıyla ikinci, Eğitim Fakültesi Zihin Engelliler Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Gamze İnci 3,93’lük not ortalamasıyla üçüncü oldu.

İşte bölüm bölüm birinciler:

2011-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BÖLÜM BİRİNCİLERİ

Üniversite Birincisi: Neşe Can Tarhan (İlahiyat Fakültesi)

Üniversite İkincisi: Necmiye Demircioğlu (Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü)

Üniversite Üçüncüsü: Gamze İnci (Eğitim Fakültesi Zihin Engelliler Öğretmenliği)

Meslek Yüksek Okullar Birincisi: Şeyma Rutbil (Sağlık Hizmetleri MYO, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik)

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

Fakülte Birincisi: Ayhan Baş

Bölüm Birincileri:

Elektrik Ve Elektronik Mühendisliği: Zeynel Baş

Endüstri Mühendisliği:  Serap Ercan

İnşaat Mühendisliği: Ahmet Gökhan Kuş

Makina Mühendisliği: Yücel Engin

Metalurji  Ve Malzeme Mühendisliği: Ayhan Baş

Çevre Mühendisliği:  Gözde Açıkalın

Jeofizik Mühendisliği:  Gökhan Eliçora

Bilgisayar Mühendisliği: Volkan Baran

Gıda Mühendisliği:  Hande Yılmaz

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Fakülte Birincisi: Serap Sert

Bölüm Birincileri:

Matematik: Şeyda Çakar

Fizik: Betül Aytürk

Kimya: Betül Eksil

Türk Dili Ve Edebiyatı: Özlem Yalçınkaya

Alman Dili Ve Edebiyatı: Ebru Zarzavatçıoğlu

Sosyoloji: Ali Öztürk

Tarih: Serap Sert

Felsefe: Mehmet Birinci

Coğrafya: Suzan Yıldız

Biyoloji: Sema Arslan

Sosyal Hizmet:  Tuba Yılmazer

Mütercim-Tercümanlık (Almanca): Seda Çilek

 

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

Fakülte Birincisi: Öznur Bıçakcı (Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri)

Bölüm Birincileri:

İktisat   Gencer Burak Bozkurt

Kamu Yönetimi Melek Batmaz

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri:  Öznur Bıçakcı

Uluslararası İlişkiler: Hüsna Taş

Maliye: Elif Mandacı

İLAHİYAT FAKÜLTESİ

Fakülte Birincisi: Neşe Can Tarhan

İlahiyat (İLİTAM): Osman Aydın

TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ

Fakülte Birincisi: Engin Kocaman (Metal Öğretmenliği)

Bölüm Birincileri:

Elektronik Öğretmenliği: Ahmet Ali Ayan

Otomotiv Öğretmenliği: Bekir Duzcan

Metal Öğretmenliği: Engin Kocaman

Yapı Öğretmenliği: Mehmet Ali Yılmaz

Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği: Tayip Demircan

EĞİTİM FAKÜLTESİ

Fakülte Birincisi: Gamze İnci

Bölüm Birincileri:

Sınıf Öğretmenliği: Esra Özkan

Fen Bilgisi Öğretmenliği: Mine Yüksel

Okul Öncesi Öğretmenliği: Merve Öner

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği: Aynur Aygır

Türkçe Öğretmenliği: Emre Durmuş

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği: Fatih Kartal

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği: Halil İncedalkesen

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık: Nazan Atayık

Zihin Engelliler Öğretmenliği: Gamze İnci

İlköğretim Matematik Öğretmenliği: Ebru Çetin

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

Fakülte Birincisi  : Necmiye Demircioğlu (Seramik ve Cam)

Bölüm Birincileri:

Seramik ve Cam: Necmiye Demircioğlu

Resim: Hikmet Katmer

Geleneksel Türk El Sanatları: Aysun Şeyban

İŞLETME FAKÜLTESİ

Fakülte Birincisi : Gamze Arslan

Bölüm Birincileri:

İşletme: Eda Kutlu

Turizm İşletmeciliği: Recep Akalan

İnsan Kaynakları Yönetimi: Gamze Arslan

İnsan Kaynakları Yönetimi: Selin Tokat

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU

Yüksekokul Birincisi: Ramazan Kaya (Rekreasyon)

Bölüm Birincileri:

Rekreasyon: Ramazan Kaya

Spor Yöneticiliği: Ali Şeker

SAĞLIK YÜKSEKOKULU

Yüksekokul Birincisi: Hilal Çengel (Hemşirelik)

Bölüm Birincileri:

Hemşirelik: Hilal Çengel

Ebelik: Selin Vıcıl

DEVLET KONSERVATUARI

Konservatuar Birincisi:  Canan Altun

Bölüm Birincileri:

Temel Bilimler: Hikmet Emektar

Türk Müziği: Ece Emektar

Türk Halk Oyunları: Canan Altun

 

MESLEK YÜKSEKOKULLARI

 

SAKARYA MESLEK YÜKSEKOKULU

Okul Birincisi: Ayhan Çayır

Bölüm Birincileri:

Otomotiv Teknolojisi: Mevlüt Kahveci

İnşaat Teknolojisi: Osman Yılmaz

Makine, Resim ve Konstrüksiyon: Halil İbrahim Özbakır

İşletme Yönetimi: Ehliman Uzel

Makine : Sefa Baylan

Elektrik: Ferruh Aktaş

Seramik,Cam ve Çinicilik: H.Nebahat Karabulut Kurt

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları: Regaip Merve Birtane

Çevre Koruma ve Kontrol: Orkan Tataroğlu

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi: Fatih Aktaş

Bilgisayar Programcılığı: Yasemin Süel

Elektronik Teknolojisi: Ebru Akçay

Mekatronik: Ayhan Çayır

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı: Esra Azderoğlu

Halkla İlişkiler Ve Tanıtım: Doruk Güzel

Metalurji: Abdullah Kara

Lojistik: Gökşen Yavuz

Basın ve Yayıncılık: Neslihan Dursun

 

HENDEK MESLEK YÜKSEKOKULU

Okul Birincisi: Fatma Yazar (İşletme Yönetimi)

Bölüm Birincileri:

Bilgisayar Programcılığı: Seda Akdağ

Elektrik: Erhan Sütcü

İnşaat Teknolojisi: Murat İkinci

İşletme Yönetimi: Fatma Yazar

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları: İlknur Gider

Makine: Bahadır Akağaç

Makine,Resim ve Konstrüksiyon: Hülya Darga

Elektronik Teknolojisi: Burak Uçarkuş

Pazarlama: Mehmet Candan

 

AKYAZI MESLEK YÜKSEKOKULU

Okul Birincisi: Mert Yüce (Dış Ticaret)

Bölüm Birincileri:

İşletme Yönetimi: Ahmet Ecer

Peyzaj ve Süs Bitkileri: Hasan Akçay

Gaz ve Tesisatı Teknolojisi: Emre Okur

Dış Ticaret: Mert Yüce

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları: Merve Teke

Mobilya ve Dekorasyon : Samet Aktaş

Makine : Talip Bulut

İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi: Yasin Al

 

GEYVE MESLEK YÜKSEKOKULU

Okul Birincisi: Ayşegül Tüfekçi (Tekstil Teknolojisi)

Bölüm Birincileri:

Tekstil Teknolojisi: Ayşegül Tüfekçi

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları: Buşra Çelik

İşletme Yönetimi: Arife Çakmak

Dış Ticaret: Besim Şahin

Bilgisayar Programcılığı: Fatma Kayır

Peyzaj Ve Süs Bitkileri: Resul Ekinci

Emlak Ve Emlak Yönetimi: Naciye Akkaş

Bankacılık Ve Sigortacılık: Rukiye Şensözlü

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı:  Aysu Öncü

Mimari Restorasyon: Pınar Akdağ

 

SAPANCA MESLEK YÜKSEKOKULU

Okul Birincisi: Muhsin Tekin (İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi)

Bölüm Birincileri:

Bahçe Tarımı: Sultan Akça

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları: Feyhan Ayan

Peyzaj ve Süs Bitkileri: Semra Mercan

Halkla İlişkiler ve Tanıtım: Sena Özay

Bankacılık ve Sigortacılık: Nazife Fidan

Dış Ticaret: Ferdi Taştan

İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi: Muhsin Tekin

 

KARASU MESLEK YÜKSEKOKULU

Okul Birincisi: Saliha Çiçek (Muhasebe ve Vergi Uygulamaları)

Bölüm Birincileri:

Bilgisayar Programcılığı: Tuğba Ünal

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları: Saliha Çiçek

Makine:  Melike Alakuş

Turizm ve Otel İşletmeciliği: Belma Belgin Tekin

 

ADAPAZARI MESLEK YÜKSEKOKULU

Okul Birincisi: Yücel Özbakır (Bilgi Yönetimi)

Bölüm Birincileri:

Bilgi Yönetimi: Yücel Özbakır

Bilgisayar Programcılığı: Levent Kayalıbay

İşletme Yönetimi: Arzu Yaldız

Mekatronik: Osman Şipak

Elektronik Teknolojisi: İsa Karahalil

 

PAMUKOVA MESLEK YÜKSEKOKULU

Okul Birincisi: Elif Etçi (Gıda Teknolojisi)

Bölüm Birincileri:

Gıda Teknolojisi: Elif Etçi

Süt ve  Ürünleri Teknolojisi: Seda Karakaş

Pazarlama: Hakan Kuzu

Dış Ticaret: Gamze Cevale Divan

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi: Pelin Tunce

İşletme Yönetimi: Gözde Avcu

Peyzaj ve Süs Bitkileri: Ayşegül Demir

 

ALİ FUAT CEBESOY MESLEK YÜKSEKOKULU

Okul Birincisi: Mehmet Aksu

Bölüm Birincileri:

İşletme Yönetimi: Hakan Bayındır

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları: Yusuf Bozkuş

Maliye: Mehmet Aksu

Halkla İlişkiler ve Tanıtım: Selen Kaya

Dış Ticaret: Dilek Kosif

 

FERİZLİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Okul Birincisi: Selda Gülkaya (Tekstil Teknolojisi)

Bölüm Birincileri:

İşletme Yönetimi: Bedriye Cambaz

Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları: Züleyha Sarıkaya

Tekstil Teknolojisi:  Selda Gülkaya

 

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Okul Birincisi: Şeyma Rutbil (Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik)

Bölüm Birincileri:

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik: Şeyma Rutbil

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri: Hatice Salar

Çocuk Gelişimi: Aynur Canbaz

Yaşlı Bakımı: Mehmet İşçi

 

KIRKPINAR TURİZM MESLEK YÜKSEKOKULU

Okul Birincisi: Nilay Çuval (Turizm ve Otel İşletmeciliği)

Bölüm Birincileri:

Turizm ve Otel İşletmeciliği: Nilay Çuval

Turizm ve Seyahat Hizmetleri: Ozan Behçet Sirel

 

KAYNARCA SEYFETTİN SELİM MESLEK YÜKSEKOKULU

Okul Birincisi: Beytullah Aktaş (Bilgisayar Programcılığı)

Bölüm Birincileri:

İşletme Yönetimi: Büşra Keskin

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları: Esra Yapıcıoğlu

Bilgisayar Programcılığı  Beytullah Aktaş

 

14/06/2012 – Haber Merkezi

 

 

41 kez görüntülendi.
14 Haziran 2012 - 12:27