YÖK Başkanı Erol Özvar, Sakarya Üniversitesini Ziyaret Etti

YÖK Başkanı Erol Özvar, Sakarya Üniversitesini Ziyaret Etti
09.05.2022
4.536
A+
A-

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Sakarya Üniversitesini ziyaret etti. SAÜFEST’in açılış törenine misafir olan Prof. Dr. Özvar, SAÜFEST Onur Ödülünü hayırsever iş adamı Haşim Gürdamar’a takdim etti.

Sakarya Üniversitesi tarafından düzenlenen bilim, kitap, sanat, film, spor ve kariyer festivali SAÜFEST, bugün itibariyle başladı. Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar festivalin açılış törenine katılmak için Sakarya Üniversitesini ziyaret etti. SAÜFEST ve Sakarya Üniversitesine birçok katkısı bulunan iş adamı Haşim Gürdamar için SAÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesinde düzenlenen törene katıldı. Törende Sakarya Üniversitesi ve SAÜFEST’e olan katkılarından dolayı hayırsever iş adamı Haşim Gürdamar’a YÖK Başkanı Özvar tarafından SAÜFEST Onur Ödülü takdim edildi.

Törende konuşan Prof. Dr. Özvar, “50 sene önceki Türkiye ile şu anki Türkiye bir değil, fakat bizler daha iyi olmayı istiyoruz ve olmalıyız da. Bu ancak bizlerin işleri daha iyi yapmasıyla olabilir. İster YÖK Başkanı ya da Rektör, ister talebe olalım; herkes elinden gelenin en iyisini yaparak ülkenin kalkınmasına fayda sağlayabilir” dedi.

Plaket töreninde yaptığı konuşmada Haşim Gürdamar, eğitimcilere hitaben, “Siz eğitimciler, akademisyenler çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Sizin yetiştirdiğiniz çocuklar, tarlada ekilmiş tohumlar gibidir. Siz fark etmeden onlar, Türkiye’nin büyük değerleri olacaktır. Siz, onları yetiştirdiğiniz için gurur duymalısınız. Belki siz ileride onların önemli insanlar olduklarını göremeyebilirsiniz, ancak unutmayın ki sizin yetiştirdiğiniz insanlar ülkenin kalkınmasında büyük fayda sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Bir ülkenin en önemli değerlerinden birinin eğitim olduğunu vurgulayarak konuşmasını sonlandıran Haşim Gürdamar, takdim töreninin ardından Bilgisayar ve Bilişim Fakültesini dolaşarak eğitim ve araştırma faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Haber: Elif Efsun Kutlu

Fotoğraf: Zekeriya Kaan Uçar
4.536 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.