Yerel Basın Özetleri (18 Mayıs 2018)

18 Mayıs 2018

SON TANGO

24 Haziran seçimleri öncesinde siyasi partileri aday listelerini YSK’ya teslim etmesi için 3 gün kaldı. AK Parti’de liste son şeklini almak üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önünde. CHP’de liste sıkıntısı var. MHP’de ise liste neredeyse  belli.

 

ADA POSTASI

HEYECAN DORUKTA!

24 Haziran’da yapılacak seçimlerde milletvekili olabilmek için en çok başvurunun yapıldığı parti olan Ak Parti’de gözler adayların belirleneceği 21 Mayıs Pazartesi gününe çevrildi.

 

BİZİM SAKARYA 

SAKARYA’DAN TEPKİ YAĞDI

ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına tepki gösteren Filistinlilere uygulanan şiddete tepkiler çığ gibi büyüyor. Orhan Camii meydanında toplanan yüzlerce Adapazarlı İsrail’e lanet yağdırdı.

 

SAKARYA HALK

KATİL İSRAİL’E ÖFKE SELİ

İl Başkanı Fevzi Kılıç, Filistinlilere dua etmeye devam edeceklerini belirtirken, Başkan Toçoğulu, ‘Filistin meselesindeki duruşumuzdan ger adım atmayacağız. Allah imkan ve mühlet verdiği sürece nefesimizin son anına kadar Filistin’e, Kudüs’e, yer yüzünün tüm mazlumlarına sahip çıkmaya devam edeceğiz’ dedi. Vali Balkanlıoğlu ise ‘Müslümanlar olarak ayağa kalkmamız, güçlenmemiz lazım’ dedi.

 

SAKARYA YENİ HABER

GÖZLER ANKARA’DA

Siyasi partiler aday listelerini 21 Mayıs Pazartesi günü mesai bitimine kadar YSK’ya teslim edecek. Kıyasıya heyecan yaşanan partilerde adaylar için gözler genel merkezlere çevrildi. Listeler hafta sonu netleşecek.

 

SAKARYA YENİGÜN

İSRAİL’E LANET YAĞDI

ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıması üzerine çıkan olaylarda İsrail’in 60 Filistinli’ yi şehit ederek 2 bin 770 kişinin yaralanmasına yol açması nedeniyle dün ABD ve İsrail’e öfke sel gibi yağdı.

 

YENİ SAKARYA 

ZULME PROTESTO!

ABD’nin Büyükelçiliği’ni Tel Aviv’den Kudüs’e taşımasının ardından 60 Filistinli’ nin şehit edilmesine tepkiler büyüyor. Sakaryalılar, İsrail terörünü lanetlemek için dün meydanda toplandı. Vali Balkanlıoğlu, ‘İslam dünyası birleşmeli’ çağrısı yaptı.

103 kez görüntülendi.
18 Mayıs 2018 - 9:24