Merve Gülcemal “Çocuğuma Dinini Sevdiriyorum” Söyleşisiyle SAÜFEST’te

Merve Gülcemal “Çocuğuma Dinini Sevdiriyorum” Söyleşisiyle SAÜFEST’te
15.05.2022
1.982
A+
A-

Sakarya Üniversitesinin düzenlediği SAÜFEST’in alt kategorilerinden olan KitapFest’e “Çocuğuma Dinini Sevdiriyorum” adlı söyleşisi ile yazar Merve Gülcemal konuk oldu. Katılımcılar ile sohbet şeklinde geçen söyleşiye ilgi büyüktü.

Çocuklara İslamı sevdirirken yapılan hatalara değinen Gülcemal, “Evlatlarımıza ‘Allah seni sevmez.’ ya da ‘Peygamber efendimiz üzülür.’ diyerek dini sevdirmeye çalışıyoruz. Gerçekten Allah’ın çocuğu sevmediği bir durum olabilir mi? Yaptıkları hatalardan dolayı günahı olanlar aklı eren yetişkinlerdir.” dedi.

Çocuklara din sevgisini aşılarken doğru yöntemin dışarıdaki güzellikleri göstermek ve duyurmak olduğunu söyleyen Merve Gülcemal, “Eğer bu şekilde yaparsınız çocuklar en çok Allah’ı sevmeleri gerektiğini kendi kendilerine anlayacaklardır.” ifadesini kullandı.

Peygamberimizin öğrettiklerini günlük yaşamda sadece sözle değil, uygulamalı olarak çocuklara aktarmamız gerektiğini belirten Gülcemal, “İyi insan olmakla iyi Müslüman olmanın arasında çok fark var. Bu farkı çocuklara göstermemiz gerekir. Allah’ın rızası ile yaşadıklarının farkına varmaları önemli.” dedi.

Yaptıkları hatalardan dolayı çocuklara küsülmemesi gerektiğini vurgulayan Merve Gülcemal yakından ilgilenmenin önemli olduğunu ve muhabbetin sonuna kadar sürdürülmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Söyleşi, yapılan imza etkinliğinden sonra sona erdi.

Haber: Buse Sıla Senemcan
1.982 kez görüntülendi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.