Uluslararası Film Araştırmaları Sempozyumuna Sayılı Günler Kaldı

Uluslararası Film Araştırmaları Sempozyumuna Sayılı Günler Kaldı
15.03.2022
1.704
A+
A-

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteğiyle, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İletişim Fakültesi ve Türkiye Film Araştırmaları Derneği iş birliğiyle düzenlenen 1. Uluslararası Film Araştırmaları Sempozyumu 9-11 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İletişim Fakültesi Radyo Televizyon – Sinema Bölümü ve Türkiye Film Araştırmaları Derneği ortaklığıyla bu yıl ilki düzenlenecek Uluslararası Film Araştırmaları Sempozyumuna sayılı günler kaldı. Son özet gönderim tarihi 25 Nisan olan sempozyuma kabul edilen bildirilerin ilanı 2 Mayıs’ta yapılacak.

Uluslararası Film Araştırmaları Sempozyumu, 9-11 Mayıs tarihleri arasında hibrit olarak gerçekleştirilecek. Bildiriler, katılımcıların tercihlerine bağlı olarak çevrim içi ve yüz yüze şekilde yapılacak.

Bildiriler sempozyum sonunda “Tam Metin Bildiri Kitabı” olarak yayımlanacak. Bildirilerini makale olarak yayımlamak isteyen katılımcıların yazıları, gerekli aşamalardan geçtikten sonra “Sakarya İletişim Dergisi”, “Kültürel Çalışmalar ve Medya Dergisi”, “Türkiye Film Araştırmaları Dergisi”nde yayımlanacak. Sadece film çalışmalarının yer alacağı Uluslararası Film Araştırmaları Sempozyumu, Türkiye’de bu alanda yapılan ilk sempozyum olma özelliğini taşıyor.

Türkiye genelinde düzenlenen ikinci film araştırmaları sempozyumu tüm sinemaseverlerin katılımına açık. Yapılacak olan sempozyumda 15 başlık yer alıyor.

Etkinlik ve bildiriler hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

http://turkishfilmstudies.com/film-arastirmalari-sempozyumu/


1.704 kez görüntülendi.
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.