Teknoloji Fakültesi Sektör Derslerine Yoğun İlgi

Teknoloji Fakültesi Sektör Derslerine Yoğun İlgi
07.11.2017
696
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Teknoloji Fakültesi tarafından organize edilen ‘Sektörle Buluşma Günleri’ yeni dönemde dersler bazında işlenmesi dolayısıyla Teknoloji Fakültesi öğrencileri tarafından ilgiyle karşılandı.

Sektörle Buluşma Günleri’nin dersler bazında işlenmesini memnuniyetle karşılayan Teknoloji Fakültesi öğrencileri, hayatın içinden örneklemelerle pekişen derslerin çok daha keyifli olduğunu belirtti.

Teknoloji Fakültesi’nin bu haftaki konukları, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği dersleri kapsamında Daloğlu Döküm Makine San. Tic. Ltd. Şti. Genel Müdür Yardımcısı Metalurji ve Malzeme Mühendisi Bora Ali Atalay, İnşaat Mühendisliği Bölümü dersleri kapsamında Özler Kalıp ve İskele Sistemleri Firması’ndan Devrim Karabulut ve Kütahya Seramik Yetkili Bayii Naci Taştan oldu.

Öğrencilerimiz sektörü daha yakından tanıyor

Sektörün içinden gelen temsilcilerin günümüz çalışma şartlarını ve ilgili alanlar bazında hayatın dinamiklerini etkin bir şekilde ifade edebildiklerini belirten Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, öğrencilerin memnuniyetinin Fakülte öncelikleri arasında olduğunu söyledi. Sektörle birlikte hareket edebilmek için sürekli yakın temasta olunması gerektiğini belirten Sarıbıyık, “Öğrencilerimiz için güzel bir fırsat oluştu, bu sayede öğrencilerimiz farklı deneyimleri ve farklı bakış açılarını etkin bir şekilde yakalayabiliyorlar. Sektör tüm gelişmeler açısından çok daha dinamik olmak zorunda, bu dinamikliği yapılan bu söyleşiler sayesinde Fakültemize de taşıyabiliyoruz. Gerek öğretim elemanlarımız için gerekse öğrencilerimiz için son derece değerli paylaşımlar sağlayabiliyoruz” dedi.

Döküm sektöründe Avrupa’da 4’üncü Dünyada 12’nci sıradayız

Döküm teknolojisinin ve sektörünün, teknik ve ekonomik açıdan son derece önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Daloğlu Döküm Makine San. Tic. Ltd. Şti. Genel Müdür Yardımcısı Metalurji ve Malzeme Mühendisi Bora Ali Atalay, ülkemizde döküm sektörünün Avrupa’da 4’üncü Dünyada ise 12’nci sırada olduğunu, bu kapsamda istihdam açısından da çok önemli bir yer sahibi olduğunu belirtti. Konuşmasının ardından öğretim elemanları ve öğrencilerin sorularını cevaplandıran Bora Ali Atalay’a Prof. Dr. Ramazan Yılmaz tarafından Teşekkür Belgesi takdim edildi.

İnşaat Mühendisliği Bölümünde Seramik Malzemeler ve Kalıp / İskelet Sistemleri konuşuldu

İnşaat Mühendisliği Bölümü dersleri kapsamında gerçekleştirilen söyleşilerde “Kalıp ve İskele Sistemleri” başlıklı konu ile Özler Kalıp ve İskele Sistemleri Firması adına Devrim Karabulut, “Seramik Malzemeler ve Ürünler” başlıklı konu ile Kütahya Seramik Yetkili Bayii Naci Taştan Teknoloji Fakültesi’nin konukları oldu. Kalıp ve iskelet sistemlerinin inşaatlar açısından vazgeçilemez bir yapılanma olduğunu belirten Karabulut, özellikle kullanılan ürünlerin uygunluğu ve iş güvenliği hususlarında dikkat çekti. Seramiğin hayatımızın pek çok alanında yer aldığını belirten Taştan ise, kullanılan malzemeler, seramiğin hayat için nasıl şekillendirildiği, mevcut piyasa şartları ve yapılan uygulamalar hakkında bilgiler aktardı. Söyleşiler, öğretim elemanları ve öğrencilerle yapılan interaktif paylaşımlar ve konuklara teşekkür belgelerinin takdimi ile sona erdi.

07.11.2017 – YC


696 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.