Tarih Bölümü Pax Byzantino-Slava Üyesi Oldu

Tarih Bölümü Pax Byzantino-Slava Üyesi Oldu
17.01.2018
527
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü, “The International Research Network Pax Byzantino-Slava” üyesi oldu.

Birçok Avrupa ülkesinden 20’yi aşkın kurumunun katılımıyla 2015 yılında kurulan bu uluslararası ağ, Bizans-Slav ilişkileri ve Orta Çağ araştırmalarına ağırlık vererek, Güneydoğu Avrupa’da akademik işbirliği, ortak faaliyetlerin düzenlenmesi ve akademik araştırma geliştirmeyi teşvik etmeyi amaçlıyor.

Pax Byzantino-Slava’nın üyeleri arasında Sırbistan Bilim ve Sanat Akademisi Bizans Araştırmaları Enstitüsü, Sofya Üniversitesi Bizans ve Slav Araştırmaları Merkezi, Cyril ve Methodius Bilim ve Sanat Akademisi Merkezi, Krakow Üniversitesi Slav Filolojisi Enstitüsü, Thessaloniki Aristoteles Üniversitesi Bizans Araştırmaları Merkezi ve Milano Ambrosiana Akademisi Slav Araştırmaları Bölümü yer alıyor.

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü’nün uluslararası faaliyetlerine önemli katkılar sağlayacak bu ağ üyeliği, aynı zamanda bölümün çalışmalarının tanınması anlamına da geliyor.

17-01-2018 / ST


527 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.