SAÜ ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

SAÜ ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı
09.03.2021
6.195
A+
A-

Protokol kapsamında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesinin eğitimi ve fiziki imkânlarından faydalanabilecekler.

Törene Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhami Yurdakul, Genel Sekreteri Doç. Dr. Cenk Karakurt, Öğrenci İşleri Dairesi Başkanı Sezer Kuyucu, SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay ve akademisyenler katıldı.

Protokol töreninde konuşan Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Uzaktan Eğitim Platformunda olduğu gibi eğitim kalitesini iyileştirmek amacıyla Türkiye’deki üniversitelere destek verme çabası içerisindeyiz. Türkiye’deki yükseköğretim öğrencilerinin daha iyi imkânlarda eğitim alması için bu tür işbirliklerini önemsiyoruz. Bundan sonra yapılacak olan şey iki üniversite arasındaki paylaşımların çoğalması ve kardeşlik ilişkilerinin güçlendirilerek devam etmesi olacaktır” dedi.

Sözlerine SAÜ yönetimine desteklerinden dolayı teşekkür ederek başlayan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, bundan sonraki süreçte de iş birliklerini güçlendirmek istediklerini belirtti.

Protokole göre; Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tıp Fakültesinin fiziki altyapısı ve akademik kadro imkânları tıp eğitimi için yeterli hale gelinceye kadar Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleştirilecek öğrencilerin öğrenimlerinin temel bilimlere ait 1, 2 ve 3’üncü sınıf eğitimlerine Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesinde, klinik bilimlere ait 4, 5 ve 6’ncı sınıf eğitimlerine ise Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tıp Fakültesinde devam edecekler.

 


6.195 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.