“Pandemiye Rağmen” Sergisi Açıldı

“Pandemiye Rağmen” Sergisi Açıldı
30.03.2022
691
A+
A-

Sakarya Üniversitesi(SAÜ) Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Halı Kilim ve Geleneksel Kumaş Desenleri Anasanat Dalı Öğretim üyesi Prof. Didem Atiş’in “Pandemi’ye Rağmen” isimli kişisel sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Koridor Sanat Galerisi’nde açılan sergi, SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şafak Narbay, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahsin Turgay, Dekan Yardımcıları Doç. M. Hülya Doğru, Dr. Ör. Üyesi Dicle Öney, Fakültenin çeşitli bölümlerinden öğretim elemanları ve öğrencilerden oluşan kalabalık bir grup ile açıldı.

Sergide katılım belgeleri, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç ve Prof. Dr. Tahsin Turgay tarafından takdim edildi.

“Pandemi’ye rağmen, hayal edildi ve üretildi”

Pandemiye Rağmen sergisinin oluşum sürecinin evlerden çıkılmadığı zamanlarda başladığını söyleyen Prof. Didem Atiş, “Tekstil sanatçıları üretim yaparken; tezgâh ve iplere bağımlıdır. Bunlar yokken ne üretebiliriz ki diye düşündüm. Evdeki deneme çerçevesi ve bir zamanlar alınmış farklı iplikler. Daha sonra beni her zaman için rahatlatan, ilham veren denizleri hayal ettim. Dört duvar arasındayken, bir anda tüm dünyadaki denizleri dolaştım. Resifleri ziyaret ettim. Elimdeki olanaklarla, düşlediğim renk ve dokuları ürettim. Kullandığım tüm katmanlar, yıllar içinde oluşan ve gelişen tekniklerle farklı dokulara dönüştü” dedi

Prof. Didem Atiş’in sergisi sanatseverler tarafından 12 Nisan tarihine kadar ziyaret edilebilir.

 


691 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.