Mimarlık Bölümü İkinci Çalıştayını Düzenledi

27 Ocak 2015

Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Mimarlık Bölümü, ikinci çalıştayını düzenledi.

SAÜ Teknoloji Fakültesi Dekanlık Toplantı Salonunda gerçekleşen “Mekân Analizi ve Tasarımın Evreleri” konulu çalıştaya, konuşmacı olarak Hollanda Delft Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Ali Güney katıldı.

Çalıştayın açılışında konuşma yapan GSF Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tahsin Turgay, üniversitelerin toplumların kültürel ve mimari gelişimine ön ayak olduğunu ifade ederek, “Mimarlık Bölümü olarak toplumun gereksinim duyduğu yaşam koşullarını karşılamaya yönelik, etik değerlere bağlı, yaşanabilir çevrelerin tasarlanmasında çağdaş yaklaşımlar geliştirebilen, fiziksel ve doğal çevreye duyarlı, kültürel birikimin farkında ve toplumsal duyarlılığa sahip araştırmacı, yenilikçi mimarlar yetiştirmeyi hedefliyoruz. Çalıştay, bu kapsamda konunun anlatımı ve pratiğe dökülmesi noktasında, bize oldukça fayda sağlayacaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından söz alan Delft Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Ali Güney, bütün tasarımlarda tasarıma nelerin hizmet ettiği, tasarımın evreleri, tasarım-mekân ilişkisi ve daha birçok konuda ayrıntılı bilgiler aktardı. SAÜ Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Celal Apay'ın, SAÜ ve çevre üniversitelerden Mimarlık Bölümü öğrencilerinin de katıldığı çalıştay, iki gün sürecek.

27/01/2015 – ST

201 kez görüntülendi.
27 Ocak 2015 - 17:06