Kadınların Dilinden Konser

08 Mart 2018

Sakarya Üniversitesi Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Öğrenci Topluluğu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, “Kadınların Dilinden” adlı bir konser düzenlendi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan konsere öğretim üyeleri, öğrenciler ve Sakaryalılar ilgi gösterirken, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ile eşleri de dinleyiciler arasında yer aldı.

Anadolu kadınlarının dilinden dökülen eserlerin yer aldığı konserde, solist olarak Eda Kayan, Özge Sancar, Aysun Atmaca ve Sinem Erten, bağlamada Aysun Atmaca, Çiğdem Abda, Simge Akça, Sinem İrten, kemanda Mercan Nuryağdıeva ve neyde Yüsra Güçlü yer aldı. Yrd. Doç. Dr. Sertan Demir’in müzik yönetmenliğini yaptığı konser, dinleyiciler tarafından tam not aldı.

Konser sonrası çiçek takdiminde bulunan Rektör Elmas, “Örf ve adetlerimize göre yuvanın gerçek sahibi olan kadınlarımız, ailenin ve doğal olarak da toplumun temel direğidir. Kadınlarımızın iyi şartlara kavuşması demek, toplumun çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşması anlamına gelmektedir. Güçlü omuzlarında ülkemizi yükseltecek kadınlarımızın gününü en samimi duygularımla kutluyorum. Buradan özellikle şehitlerimizin, Zeytindalı Operasyonu’nda görev alan askerlerimizin annelerinin Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

08/03/2018 – MA

1.214 kez görüntülendi.
08 Mart 2018 - 14:17