İletişim Fakültesi Mezuniyeti Gerçekleştirildi

İletişim Fakültesi Mezuniyeti Gerçekleştirildi
26.08.2022
847
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ), İletişim Fakültesi öğrencilerini SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreniyle meslek hayatlarına uğurladı.

Sakarya Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne SAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrah Doğan, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, SAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel ve dekan yardımcıları ile akademik ve idari personeller, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, protokol konuşmaları gerçekleşti. İletişim Fakültesinin yarım asırdan daha uzun süredir eğitim öğretim faaliyetine binlerce yetişmiş insan kazandıran Sakarya Üniversitesinin genç bir dalı olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Dekan Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, “Bugün 5. Mezuniyet Törenimizi gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar sizlerle beraber 700’e yakın arkadaşımızı iletişim sektörüne kazandırdık. Her biriyle gurur duyuyoruz. Her biri iletişim sektörünün çok önemli yerlerinde çok önemli görevler yapıyorlar. Sizler de çok iyi yerlerde olmaya devam edeceksiniz. Hepinizi şimdiden tebrik ediyorum, yolunuz açık olsun.” dedi.

İletişim Fakültesi Olarak Öğrencilerimize Sadece Dört Duvar Arasında Eğitim Vermiyoruz

Yeni yıl kayıtları itibariyle yüzde yüz doluluk oranına sahip olduklarını aktaran Dekan Adıgüzel, İletişim Fakültesinde öğrencilere sadece dört duvar arasında eğitim verilmediğini belirtti. Bunun en yakın şahitlerinin sektöre kazandırılan, kendilerine meslektaşım diye hitap ettiği, sektörde çok iyi yerlerde çalışan mezunlar olduğunu söylerken, “Biz sadece eğitimin kitaptan, defterden ya da slaytlardan ibaret olmadığının farkındayız ve bunu biliyoruz. Her alanda arkadaşlarımızı en iyi yetiştirmenin gayreti içersin de olduk. Sadece derslerle yetinmedik ders dışı yaptığımız atölye çalışmaları ile öğrencilerimizi en iyi şekilde geliştirdik. Onlar da sağ olsunlar bizim ders dışı aktivitelerimize sonuna kadar katıldılar ve bugün çok iyi bir şekilde mezun olarak sektöre adım atıyorlar. Bizler, öğrencilerimizin başarılarıyla gurur duymaya devam edeceğiz.“ ifadelerinde bulundu.

Sakarya Üniversitesi Sizin Eviniz

Konuşmasında mezun olan öğrenciler için iyi temennilerde bulunan Prof. Dr. Adıgüzel, “Mezun olduğunuz bu okul her zaman sizin arkanızda olacak. Gözümüz her zaman sizin üzerinizde olacak. Sizin de bir ayağınız bir gözünüz hep iletişim fakültesinde olsun. Sizden sonra gelecek arkadaşlar, sizin adımlarınızı takip ederek iyi yerlere gelecekler. Sizlere güvencimiz bu anlamda tam. Buradan aldığınız eğitim, hocalarınızdan aldığınız ilham meslek hayatınız boyunca her zaman yanınızda olacak. Sizlere yol gösterici ışık olacak. Sakarya Üniversitesinin sizin bir eviniz, yurdunuz olduğunu hiçbir zaman unutmayın. Bizler her daim sizi desteklemeye, sizlerin arkasında olmaya devam edeceğiz. Sizler de sizden sonrakilere rehberlik etmeye devam edin.  Katılımlarından dolayı rektör yardımcısı hocalarıma, akademisyen arkadaşlarıma, bugün sektöre kazandırdığımız değerli meslektaşlarıma ve ailelerine canı gönülden teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz, iyi ki varsınız.” diye konuştu.

Doğruluktan ve Adaletten Ayrılmayın

Mezun olan öğrencilere tavsiyede bulunan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, “Mesleğe adım attığınız gün bugün. Hayatınızın dönüm noktalarından birindesiniz. Her zaman adaletten ve doğruluktan yana olmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Hangi durumda olursanız olun doğruluktan ve adaletten ayrılmayın. Önce kendinize, ailenize, mesleğinize saygı duyun. Ola ki bu sizin aleyhinizde olsa dahi yanlış bir kararı, yanlış bir haberi yapmamaya, servis etmemeye, bu durumlara alet olamamaya özen gösterin. Hepimiz bu Ülkenin evlatlarıyız, vatan sevginizi yüreğinizden eksik etmemenizi tavsiye ediyorum.”  şeklinde konuştu.

Ailenizin Kıymetini Bilin

Katılımcılara duygu dolu anlar yaşatan Dekan Adıgüzel, “Bugün bir başarı varsa ortada sizden daha çok ailelerinizin başarısıdır. Anne babalarınızın emeğinin sonucudur. Hiç bir zaman bunu unutmayın. Onların hatrını sakın yere düşürmeyin. Ailenizin kıymetini bilin.” ifadelerinde bulunarak mezunlara nasihatte bulundu.

İletişim Fakültesi birincisi Ömer Mert Subaşı, ikincisi Şeydanur Korol Keleş, üçüncüsü Muhammet Özenir oldu. Protokol ve hocalar tarafından mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından kepler atıldı. Mezunlar, aileleri ve hocalarıyla fotoğraf çektirerek bu güzel anı ölümsüzleştirdiler.

 


847 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.