İlahiyat Öğrencileri Katar’dan Döndü

İlahiyat Öğrencileri Katar’dan Döndü
19.08.2016
764
A+
A-

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri, Katar Üniversitesi’nde düzenlenen yoğunlaştırılmış Arapça Yaz Kursunu tamamlayarak yurda döndü.

Sakarya Üniversitesi ve Katar Üniversitesi arasında imzalanmış olan akademik işbirliği protokolü çerçevesinde Katar Üniversitesi’nde düzenlenen kursa SAÜ İlahiyat Fakültesinden 10 öğrenci katıldı.

Dört hafta süren kurs boyunca öğrencilere Katar Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Dr. Muhammed Abdülhalim tarafından konuşma ve dinleme dersleri, Dr. Alaa Abdelmonem tarafından ise okuma ve yazma dersleri verildi. Öğrenciler ayrıca Üniversite bünyesindeki Anadolu Kulübü’ne (Nâdi’l-Anadûl) mensup öğrencilerin katkılarıyla pratik Arapçalarını geliştirme fırsatı buldular.

Öğrenciler, Katar’da kaldıkları süre boyunca Şeyh Faysal Müzesi, İslam Eserleri Müzesi, el-Cezire Kanalı, Souq Wakef, Katara gibi mekanları ziyaret ettiler ve körfez ülkeleri kültürü ile ilgili bilgiler edindiler.

Arapça Yaz Kursunun sonunda katılımcılar için tören düzenlendi ve öğrencilere kurs belgeleri verildi.

Kursa katılıp yurda dönen İlahiyat Fakültesi öğrencileri kursun çok verimli geçtiğini belirterek kendilerine böyle bir imkan verilmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

19/08/2016 – HAY

 
764 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.