İlahiyat Fakültesi Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

İlahiyat Fakültesi Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı
08.07.2022
798
A+
A-

İlahiyat Fakültesi Danışma Kurulu Toplantısı, 6 Temmuz Çarşamba günü Prof. Dr. Mehmet Erkal Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Numan Ünver, Kalite ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Prof. Dr. Osman Güman ve Danışma Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı isteyen üyelerin çevrim içi olarak katılımına imkân verecek şekilde hibrit usulle düzenlendi.

Toplantının açılışında konuşan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, SAÜ İlahiyat Fakültesinde eğitimin yanı sıra ders dışı akademik ve kültürel etkinliklere de büyük önem verdiklerini söyledi ve kurula 2021-2022 öğretim yılında gerçekleşen ve yine 2022-2023 öğretim yılı için planlanan faaliyetler, pandemi sonrası yeniden başlayan yurt dışı etkinlikleri ve fakülte tanıtım faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Danışma Kurulunun Fakültenin vizyonuna ve kalite çalışmalarına yapacağı katkıları önemsediklerinin altını çizen Prof. Dr. Ahmet Bostancı katılımcılara sunacakları katkılar için teşekkürlerini iletti.

Prof. Bostancı’nın konuşmasının ardından Kalite ve Akreditasyon Kurulu üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ziya Erdinç tarafından İlahiyat Fakültesinin akreditasyon süreci ve gelinen nihai aşama hakkında kurul üyelerine bilgi verildi.

Ardından, SAÜ İlahiyat Fakültesinde 2021-2022 öğretim yılında Eğitim-Öğretim, Ar-Ge ve Toplumsal Katkı çerçevesinde gerçekleştirilen ulusal veya uluslararası akademik, kültürel ve sosyal faaliyetlerin değerlendirilmesi ve konuyla ilgili olarak 2022-2023 öğretim yılına ilişkin öneriler, mezunlarla ilgili en fazla iyileştirme gerektiren bilgi, beceri ve yetkinlik alanlarının müzakeresi, Fakülte mezunlarının fakülteye aidiyetlerini güçlendirmek ve mezunlarla daha fazla iş birliği için yapılacak faaliyetler başlıkları ele alındı ve kurul üyeleri tarafından getirilen önerilerin müzakereleri yapıldı.

Toplantı dilek ve temenniler bölümünün ardından sona erdi.


798 kez görüntülendi.
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.