İlahiyat Fakültemiz Uluslararası Akreditasyon İçin Hazırlanıyor

İlahiyat Fakültemiz Uluslararası Akreditasyon İçin Hazırlanıyor
17.02.2022
1.353
A+
A-

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesine akreditasyon çalışmaları kapsamında saha ziyareti gerçekleştirildi.

Fakültenin, İlahiyat Akreditasyon Ajansına (İAA) yaptığı uluslararası akreditasyon müracaatı kapsamında gerçekleştirilen değerlendirme takımı saha ziyareti üç gün sürdü. Türkiye’nin farklı üniversitelerinden yedi ve Katar, Umman ve Malezya’dan birer tane olmak üzere toplam on akademisyenden oluşan değerlendirme takımı üç gün boyunca Fakültede çeşitli odak grup görüşmeleri gerçekleştirdi. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı ile başlayan görüşmeler; Kalite ve Akreditasyon Kurulu, Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu, akademisyenler, öğrenciler, mezunlar, dış paydaşlar ve idari personelle yapılan toplantılarla tamamlandı.

Fakülte binasını gezen değerlendirme heyeti, yaptıkları görüşmelerde Fakülte tarafından hazırlanıp daha önce İlahiyat Akreditasyon Kuruluna Türkçe ve İngilizce olarak sunulan Ön Değerlendirme Raporunda (ÖDR) yer alan hususları yerinde değerlendirme imkânı elde etti.

Heyet ayrıca SAÜ Rektör yardımcıları Prof. Dr. Hatem Akbulut, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç ve Genel Sekreter Doç. Dr. Yaşar Kahraman ile de öğle yemeğinde bir araya geldi.

Ziyaret son gün Fakülte idarecilerine değerlendirme takım başkanı Prof. Dr. Halis Aydemir tarafından Çıkış Bildiriminin sözlü olarak açıklanmasının ardından sonra erdi.

Ziyaret, Türkiye’de İlahiyat Fakülteleri arasında akreditasyon kapsamında yapılan ilk saha ziyareti olması açısından tarihi bir nitelik taşıyor.


1.353 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.