Gençlerin Güncel Problemleri Konuşuldu

Gençlerin Güncel Problemleri Konuşuldu
26.12.2019
1.279
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu tarafından “Türkiye’nin ve Gençliğin Güncel Problemleri ve Muhalefet” adlı bir söyleşi düzenlendi.

SAÜ Mühendislik Fakültesinde gerçekleşen söyleşiye Türkiye Gençlik Birliği Başkanı Yıldırım Gençer ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Sinan Sungur konuşmacı olarak katıldı. Söyleşi saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Türkiye’nin en temel sorunlarından birisinin kadına şiddet olduğunu belirten Gençer, “Kadının cinsiyet ayrımından dolayı yaşadığı sıkıntılar, sancılar var. Bu tabi sistemin de sorunu. Kadına şiddet feodal sistemin kalıntılarıdır. Kapitalist sistemde kadınlar daha cesurdur. Fakat bu sorun günümüzde devam ediyor. Türkiye’de kadına şiddet milyonda 5 iken Rusya ve Amerika’da ise bu oran milyonda 20 seviyelerindedir” dedi.

Türkiye’de yerli üretime önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Sinan Sungur da, “Türkiye’nin yararına işler yapılması gerekiyor. Türkiye’de yerli otomotiv Cuma günü açıklanacak. Ben de çok merak ediyorum. Umarım Türkiye’nin yararına olur. Bunun kimin yaptığı önemi yok. Türkiye’nin yararına faaliyet var mı yok mu? Oturup bunun tartışmasını yapmalıyız. Önyargılı davranmamalıyız” şeklinde konuştu.

Söyleşi, konuklarla hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

26-12-2019 / Merve Uçan


1.279 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.