Evsizliğin Çözümü İçin Büyük İş Birliği

Evsizliğin Çözümü İçin Büyük İş Birliği
18.05.2022
1.260
A+
A-

Sakarya Üniversitesinin (SAÜ) düzenlediği sokakta yaşayan insanların arabuluculuk yoluyla iyileştirilmesi amacıyla düzenlenen “Sokakta Yaşayan İnsanların Rehabilitasyon ve Arabuluculuk Yoluyla Eve Dönüşü (HOPE)” projesinin değerlendirme konferansı gerçekleştirildi.

Sakarya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Genç, “Uzun soluklu bir çalışmanın sonucunu paylaşacağız” dedi. Konuşmasına başlarken yurt içinden ve yurt dışından ortaklara teşekkür eden Prof. Dr. Genç, “Sakarya Üniversitesi, Sakarya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü başta olmak üzere bütün ortaklara teşekkürlerimi sunuyorum” ifadesini kullandı.

“Evsizlik, sosyal sorunlardan bir tanesi”

Konuşmasının devamında “Evsizlik, en mühim sosyal sorunlardan bir tanesi” diyen Prof. Dr. Yusuf Genç, “Evsizlik sorunun çözümüne yönelik, evsizlerle çalışma, tekrar evlerine gönderilmesi, ailelerle buluşması veya ailelerinden kopmaması için uluslararası kapsamda bir proje gerçekleştirildi. Sakarya Üniversitesi önderliğinde gerçekleştirilen uluslararası proje, iki yıldır devam etmekle birlikte pandeminin yaşanmasıyla bir aksama söz konusu oldu fakat proje tüm hızıyla devam ediyor” sözlerini kullandı.

Açılış programında konuşan SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hatem Akbulut, “Etkinliği düzenlediği için Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Prof. Dr. Yusuf Genç hocamıza teşekkür ederim” diyerek projenin paydaşlarına şükranlarını dile getirdi. Üniversitenin farklı rollerini anlatan Prof. Dr. Akbulut, “Üniversitenin üç farklı rolü var” diyerek “Eğitim – Öğretim, ARGE alanında yapılan katkılar ve topluma hizmettir” dedi.

Üniversitenin projeye katkısını anlatan Prof. Dr. Hatem Akbulut, “Yürütülen bu proje aslında Üniversitenin topluma hizmet boyutunu entegre ederek bunu topluma sunar. Toplumumuzun proaktif politikalar gözeterek, gelecekte karşımıza çıkan problemleri öngörmesine yarayan bir yöntemdir.” diye konuştu.

Haber-Fotoğraf: Zekeriya Kaan Uçar


1.260 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.