Endonezya Airlangga Üniversitesinden İSEFAM’a Ziyaret

Endonezya Airlangga Üniversitesinden İSEFAM’a Ziyaret
17.06.2022
2.269
A+
A-

Sakarya Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSEFAM) Endonezya Airlangga Üniversitesinden gelen bir heyeti ağırladı.

İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezinde gerçekleşen ziyarette iki üniversite arasında iş birliklerinin geliştirilmesi noktasında mutabakata varıldı. Bu çerçevede İslam Ekonomisi ve Finansı alanında akademisyen ile lisans ve lisansüstü düzeyinde öğrenci değişim protokollerinin imzalanması, ortak proje yazımı ve iş birlikleri üzerinde istişareler yapıldı.

Airlangga Üniversitesi yetkilileri, Birleşmiş Milletler’in 2015 yılında kabul ve ilan ettiği Sürdürülebilir Kalkınma amaçlarının gerçekleştirilebilmesinde vakıf müessesesinin rolünü konu alan ve hali hazırda devam eden çalışmalarına dair ilk bulgularını paylaştı.

İSEFAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hakan Aslan, uluslararasılaşmanın önemini vurgulayarak İSEFAM’ın İslam Ekonomisi ve Finansı alanındaki iş birliklerine açık olduğunu ifade etti.

İSEFAM Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hamdi Çilingir, vakıfları konu alan ortak bir proje tasarlama noktasında Airlangga Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Indira Retno Aryatie ile istişarelerde bulundu.

Ortak çalışmalar hususunda görüş alışverişinde bulunmak amacıyla gerçekleştirilen ziyarette İSEFAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hakan Aslan, İSEFAM Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hamdi Çilingir, Dr. Shabeer Khan, Doç. Dr. Karim Ullah, Dr. Sri Heiraningrum, Sulistya Rusgianto, Dr. Indira Retno Aryatie ve Dr. Siti Zulaikha gibi üniversitenin İslam Ekonomisi ve Finansı ile hukuk alanında çalışan öğretim üyeleri yer aldı.


2.269 kez görüntülendi.
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.