Davranışsal İktisat Çerçevesinde Kripto Para Ekosistemi

Davranışsal İktisat Çerçevesinde Kripto Para Ekosistemi
10.06.2022
1.852
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Muhasebe ve Finans Araştırma ve Uygulama Merkezi (MUFAM) tarafından düzenlenen söyleşilere konuk olarak bu hafta Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinden Dr. Orhon Can Dağtekin katıldı.

Sakarya Üniversitesi Muhasebe ve Finans Araştırma ve Uygulama Merkezi (MUFAM) haftalık seminerlerine bu hafta da devam etti. Mustafa Çalışkan moderatörlüğünde 8 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinlikte Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinden Dr. Orhon Can Dağtekin, “Davranışsal İktisat Çerçevesinde Kripto Para Ekosistemi” üzerine konuştu.

Davranışsal iktisatın, ana akım iktasata nasıl bir eleştiri getirdiğinin üzerinde durulan sunumda kripto parada bireylerin tüketimi, tasarrufu nasıl etkilediği hakkında konuşuldu ve bu tür piyasalara insanların neden ilgi duyduğu anlatıldı.

Çevrim içi gerçekleşen söyleşide Dr. Dağtekin, davranışsal tarafa vurgu yaptığın için Carl Sagan’ın Kozmos kitabından alıntılama yaparak, “Birbirimize karşı sorumluluğumuzun ve evrende ayrıcalıklı konumumuzun, kendimize atfettiğimiz öneme dair eleştirisi bence iktisata dairde birazcık perspektif taşıyor ki kendimizi merkez olmaktan çıkartıp davranışsal iktisatın zaman zaman konu ettiği toplumu, sosyal faydayı, başkalarını düşünmeyi ve kısa vadeli zengin olmaktan ziyade geleceğe odaklanmanın daha önemli olduğunu bilelim.” Dedi.

Katılımcı Dr. Orhon Can Dağtekin söyleşiye soruları cevaplayarak devam etti.


1.852 kez görüntülendi.
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.