Adem Özkose, KİTAPFEST’te Konuk Oldu

Adem Özkose, KİTAPFEST’te Konuk Oldu
14.05.2022
888
A+
A-

Sakarya Üniversitesi tarafından düzenlenen KİTAPFEST’teki “Cennete Otostop: Hidayet Öyküleri” söyleşisine yazar Adem Özköse konuşmacı olarak katıldı.

Yeni çıkan kitabı ‘Cennete Otostop: Hidayet Öyküleri’ ve hikâyesini anlatarak konuşmasına başlayan Adem Özköse; “Dört sene Şam’da yaşadım. Şam’da mescitte namaz kılarken çeşitli insanlarla tanıştım. Bu insanların ortak özelliği İslamiyet ile tanışmaları ve Müslüman olmaları. Hikâyeleri ilgimi çekiyordu, ilerleyen süreçte onları evime çağırdım ve sabaha kadar sohbetler ettik. Zamanla da tüm bu hikâyeleri, konuşmalar esnasında öğrendiklerimi kayıt etme kararı aldım.” dedi.

“Bu kitap abimin hayatını değiştirdi”

Kitabının insanların kalbine ve hayatına dokunduğunu ve bu tür geri dönüşleri aldıkça çok mutlu olduğunu söyleyen Adem Özköse, “Bir kitap yazıyorsunuz ve kitabınız bir insanın hayatını değiştiriyor, sizin sayenizde Müslüman oluyor, hayatı değişiyor, bu çok güzel bir şey. Cennet Otostop 1 kitabımı alan bir okuyucum bana abisinin hayatı hakkında, onun kötü şeyler yaptığı, cezaevinde olduğu hakkında, kitabımı okuduktan sonra ise abisine verdiği hakkında anlatımda bulundu. Abisi ise kitabımı okuduktan sonra hayatını temelli bir şekilde değiştirmiş, bir insanın hayatının değişmesine vesile olmuşum.” ifadelerini kullandı.

Cennete Otostop: Hidayet Öyküleri kitabını yazmak istemediğine ancak ilk kitabına yönelik geri dönüşlerin kalbine dokunduğunu ifade eden Adem Özköse, “Bir yazar için en önemli şey, yazdığı kitabın birilerinin kalbine dokunduğunu bilmesi. Beni de çok mutlu eden şey, yazdığım kitap sayesinde birilerinin Müslüman olduğunu öğrenmek oldu” diye konuştu.

Söyleşinin sonunda Adem Özköse, imza etkinliğinde sevenleriyle buluştu.

 

Haber Furkan Şahin
888 kez görüntülendi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.