21 Gün 37 Derece İş Topluluğu’ndan Uluslararası Ticaret Günleri Etkinliği

21 Gün 37 Derece İş Topluluğu’ndan Uluslararası Ticaret Günleri Etkinliği
18.05.2022
1.157
A+
A-

Sakarya Üniversitesi 21 Gün 37 Derece İş Topluluğu bünyesinde 7’nci Geleneksel Uluslararası Ticaret Günleri yapıldı. İki oturum şeklinde gerçekleşen etkinlik Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim konferans salonunda gerçekleştirildi.

Etkinliğin 1’nci Gününde Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanı Dr. Safa Uslu ile Ticaret Bakanlığı AB Teknik Mevzuatı ve Yeşil Mutabakat Dairesi Başkanı Gülizar Yavaş ağırlandı. Dr. Safa USLU öğrencilere sürdürülebilir enerji kaynakları ve dijitalleşmenin sürdürülebilirliğe etkisi hakkında; Gülizar Yavaş ise Yeşil Mutabakat ve sürdürülebilirlik için neler yapılabileceği ve insanlar için neden önemli olduğu hakkında bilgi verdi.

Etkinliğin 2’nci gününde de topluluk, konuklarını ağırlamaya devam etti. Topluluk etkinliğe yeni yönetim kurulunun devir teslim töreni ile başladı. 7’nci Yönetim Kurulu Başkanı Züleyha Usta, görevini Kerem Manav’a teslim etti.

Etkinliğin 2’nci oturumuna Yeşil Anlaşma Platformu Yürütme Kurulu Üyesi ve Avrupa İklim Paktı Elçisi Hale Erol Hakan, Ekol Lojistik Kurumsal Sürdürülebilirlik Entegre Yönetim Sistemleri Yöneticisi Korhan İşçil, Arçelik Pazarlama A.Ş. Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Tüfekçi’nin sunumları ile devam edildi. Hale Erol Hakan, konuşmasında Yeşil Mutabakat ve Avrupa İklim Paktı, iklim değişikliği, kuraklık, aratan yoksulluk konuları üzerine durdu. Korhan İşçil, Ekol Lojistik ve sürdürülebilirlik adımları ile sürdürülebilir ticaret gerçekleştirmek için yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Son olarak Mehmet Tüfekçi Arçelik olarak yeşil ve süründürülebilir bir çevre için üzerinde çalıştıkları ve gerçekleştirdikleri projelerden bahsetti ve bu başlıklar üzerine neler yapılabileceğine dair bilgiler verdi.

Etkinlik değerlendirmelerle sona erdi.

Haber-Fotoğraf: Selin IŞIK


1.157 kez görüntülendi.
ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.