Yerel Basında Bugün (17.04.2014)

17 Nisan 2014

17.04.2014 Perşembe gününe ait yerel gazetelerin manşetleri  şöyle:

AKŞAM HABERLERİ

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu;

“Git denilmeden gitmek istiyorum”

ADAPAZARI

Toçoğlu seçim öncesi söz vermişti. Yeni dönemin ilk icraatı olacak

“Katlı otopark yeri bulundu”

Büyükşehir Belediyesi ilk katlı otoparkı Doğum Evi Hastanesi’nin giriş kapısının hemen karşısındaki Devlet Demir Yolları’na ait alana yapacak.

ADAPOSTASI

Yeni imar düzenlemesiyle zemin katlara iskan izni gelirken kat sayısı üç olacak

“Toçoğlu müjde verdi; Üç kat tamam”

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, merakla beklenen zemin kat yüksekliğinde yapılacak değişikliği açıkladı. Toçoğlu belediye meclisinin Mayıs ayında sorunu kökten çözecek adımı atacağını müjdeledi.

BİZİM SAKARYA

“Son döneme yepyeni imaj”

“Millet göndermeden gitmesini bilmeli” diyerek, 5 yıl sonrasına emeklilik planları yaptığını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, son döneminde daha kucaklayıcı bir politika izleyeceğinin sinyalini verdi.

SAKARYA HALK

Zemin katlara iskan verilecek

“İmara düzenleme”

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu kat düzenlemesi ile ilgili olarak “Binaların yükseltilmesinden ziyade zemin iyileştirmesi yapacağız. Zemin katlar 2 metre 40 santimden 2 metre 80 santimetreye çıkacak. Zemin katlar iskanlandırılmış olacak” dedi.

YENİGÜN

Başkan Toçoğlu, ili kapsayacak imar çalışmalarını ilk kez anlattı

“Binalar artık 3 katlı”

Sakarya’da deprem sonrasında bodrum üstü iki kat olarak belirlenen imar durumu, ili kapsayacak şekilde değişiyor. Yeni imara göre, bodrum kata dönüşüyor. Böylelikle, konutlar 3 kat ve 9 metre, alt işyeri olan binalar da 3 katlı ve 10 metre yüksekliğinde olacak.

YENİHABER

Başkan Toçoğlu inşaat sektörüne müjdeyi verdi

“3 kat geliyor”

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu 2 kat sınırını kata çıkaracak düzenlemeler yaptıklarını söyledi. Toçoğlu bir daha aday olmayacağının sinyalini verdi

YENİSAKARYA

İmara düzen: Bodrum katlar 2.80’e çıkacak iskana açılacak

“3 kata yeşil ışık”

Başkan Toçoğlu, imarda 3 kata yeşil ışık yaktı: Yeni imar düzenlemesi ile zemin kat yüksekliği 2.80 metreye çıkarılıp iskana açılacak.

17.04.2014 – A.T.

 

45 kez görüntülendi.
17 Nisan 2014 - 12:56