Yerel Basında Bugün (14.04.2014)

14 Nisan 2014

14.04.2014 Pazartesi gününe ait yerel gazetelerin manşetleri  şöyle:

ADAPAZARI

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’nin hizmet hırsı

“İnat uğruna başladı 4. kez başkan oldu!”

Hendek ilçesinde öğrencilerine araç tahsis etmeyen belediye başkanına kızıp siyasete atılan eski beden eğitimi öğretmeni Ali İnci, belediye başkanlığını 4 dönemdir kimseye kaptırmıyor.

ADAPAZARIAKŞAMHABERLERİ

Kayıp Çocuk Platformu Başkanı Yahya Durmaz, Sakarya’da irtibat ofisi açacaklarını söyledi

“Kayıp çocuklar bürosu açılacak”

Kayıp Çocuk Platformu Başkanı Yahya Durmaz “İnsan kaçakçılığında Sakarya, toplama ve dağıtma merkezi olarak kullanılıyor” dedi.

ADAPOSTASI

Şeker Fabrikası ile ilgili iddialar bitmek bilmiyor

“Ham şeker işleyecek”

Kota ve cezalarla bunaltılarak el değiştirmesi sağlanan Şeker Fabrikası ile ilgili her gün yeni bir iddia ortaya atılıyor. Fabrikanın şeker pancarından üretim yapmayacağı konuşuluyor.

BİZİMSAKARYA

“Ortak akıl çağrısı”

Yenilenen Büyükşehir Belediyesi Meclisi bugün ilk kez toplanıyor. Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Her zaman ortak akıldan yana olduk. Katkı için herkesin teklifini bekliyoruz” dedi.

SAKARYAHALK

HES açılıyor, Sakarya Park’ta ise sona gelindi

“Çifte mutluluk”

Büyükşehir Belediyesi’nin rüya projesi Sakarya Park’ta çalışmalarda sona gelinirken, park çevresinde hayata geçirilen ADASU HES Projesi ise 25 Nisan’da Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın katılımıyla açılış yapılacak.

YENİGÜN

Sakarya’nın en büyük yetkiye sahip meclisi, bugün ilk toplantısını yapıyor

“Her teklife açığız”

Yerel seçimlerle birlikte artık Sakarya’nın tümünde tek söz sahibi olan Büyükşehir Meclisi’nin bugünkü ilk toplantısı öncesinde konuşan Başkan Toçoğlu, “Şehrimize katkı sağlayacak herkesin ve her kurumun teklifini bekliyoruz” dedi.

YENİHABER

AKP’de yüzde 60’a yaklaşan oy oranı iştah kabarttı

“Hedef 2015”

AKP’nin 30 Mart’ta Sakarya’da aldığı yüzde 58’lik oy oranı milletvekilliği hesabı yapanların sayısını artırdı. 2015genel seçimleri için çok sayıda kişi milletvekilliği için anılıyor.

YENİSAKARYA

Fabrika arazisinde yapılaşma için girişimde bulunacak

“Şeker bekleniyor”

TOKİ’nin stat arazisine inşa edeceği projenin netleşmesinin ardında Ülker de Şeker Fabrikası arazisi için harekete geçecek. Ülker, fabrika içinde şimdiden ön fizibilite çalışması bile yaptırdı.

14.04.2014 GG

 

40 kez görüntülendi.
14 Nisan 2014 - 11:24