Üniversitemizin Partneri Olduğu “Language Tree” Projesi Dereceye Girdi

Üniversitemizin Partneri Olduğu “Language Tree” Projesi Dereceye Girdi
05.04.2022
2.144
A+
A-

Üniversitemizin Partneri olduğu “Language Tree” projesi, 2021 yılı R2 dönemi Erasmus+ Gençlik Programı kapsamında, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen 14 projeden biri oldu.

Erasmus+ Ana Eylem 2 (KA2) Gençlik Programı Stratejik Ortaklıklar kapsamında Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenerek 244 bin 130 Avro hibe almaya hak kazanan proje 24 ay sürecek.

Projenin ortakları arasında Sakarya Üniversitesi ile Almanya’dan Lehrerverein Ruhr, Belçika’dan Instituut voor Turkse Integratie en Onderzoek, İtalya’dan Universita Degli Studi Di Roma La Sapienza, Türkiye’den Kastamonu Üniversitesi ve YADOT Eğitim Derneği bulunuyor. Proje kapsamında 4 farklı ülkeden yaklaşık 40 araştırmacı yer alacak.

Uzaktan Eğitim Altyapısını da Kullanacak

Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) altyapısını kullanacak “Language Tree” projesi, Türkçenin yabancı dil olarak öğretimi alanında konuşma becerisi özelinde ihtiyaç analizinin ortaya konması, konuşma becerisi ile ilgili müfredatın belirlenmesi ve WEB uygulamasının kullanıma sunulması hedefleniyor. Projenin özellikle bu alanda temel seviyede konuşma becerisinin gelişimi ile ilgili büyük bir boşluğu dolduracağı düşünülüyor.

Kastamonu Üniversitesi Öğr. Gör.Harun İlçioğlu yürütücülüğünde hazırlanan “Language Tree” projesinin araştırma ekibinde Sakarya Üniversitesi Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Muhammed Hüküm, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ömer Göktaş, Öğr. Gör. Dr. R. Enser Kandemir, Öğr. Gör. Saliha Taze, Öğr. Gör. Ali Nacakcıoğlu, Yapay Zeka Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emrah Aydemir, SAÜ Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden (UZEM) Öğr. Gör Hamid Asım Çökren, Yakup Babalı ve Furkan Oskay bulunuyor.

Haber: Rabia Uçar


2.144 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.