Tıp Fakültesi’ne Yönelik Uluslararası Projeler Bilgilendirme Toplantısı

Tıp Fakültesi’ne Yönelik Uluslararası Projeler Bilgilendirme Toplantısı
08.06.2023
1.077
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Araştırma Dekanlığı (ARDEK) tarafından Tıp Fakültesi öğretim üyelerine yönelik Ufuk Avrupa Programı kapsamında sağlanan bireysel ve kurumsal dış kaynaklı proje desteklerine ilişkin tanıtım toplantısı düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi’nin ‘Araştırma Üniversitesi’ olma vizyonu doğrultusunda çalışmalarına tüm hızıyla devam eden ARDEK Tıp Fakültesi öğretim üyelerine yönelik AB destekli hibe fonlarına ilişkin fırsatları ve teknik destek süreçlerini aktardı.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, sağlık alanının farklı branşlarında çalışmalarını sürdüren akademisyenler ve asistanlar katıldı. Toplantıda, Ufuk Avrupa Programı’nın yapısı, sağlık kümesi içinde belirtilen destinasyonlar ve Avrupa Araştırma Konseyi’nin desteklenen hibe başlıkları toplantıda paylaşıldı.

Toplantının ikinci bölümünde ise özellikle bireysel burs destekleri ile araştırmacıların yurt içinde ve yurt dışında akademik ve saha çalışmalarını sürdürmeleri konusunda önemli destekler sağlayan Marie Curie bireysel burs destekleri de toplantıda ele alınan diğer konu başlığı olarak öne çıkarıldı. Doktora Ağları, Doktora Sonrası Burslar ve Personel Değişimi olarak üç kategoride ele alınan Marie Curie desteklerine ilişkin teknik, mali ve akademik öncelikler vurgulandı.

“COST Destekleri Önemli Bir İş Birliği Ağı Oluşturabilir”

Toplantının son bölümünde söz alan Araştırma Dekanlığı Dekan Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gamze Güney Eskiler, Avrupa düzeyinde araştırma kapasitesinin geliştirilmesi ve nitelikli yayınların artırılması konusunda Bilim ve Teknolojide Avrupa İş Birliği Ağı’nın önemli bir destek sağladığını belirtti. Doç. Dr. Eskiler,  akademisyenlerin bu ağlara katılımları konusunda ARDEK’in akademisyenlere teknik destek sağladığını sözlerine ekledi.


1.077 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.