Tıp Fakültesi Mezunlarını Verdi

Tıp Fakültesi Mezunlarını Verdi
03.06.2016
1.148
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni düzenlendi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen törene Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı ile Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir’in yanı sıra akademisyenler, mezun öğrenciler ve yakınları katıldı.

Törende bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya Üniversitesi’nin 86 bin öğrencisi olduğunu ve her yıl yaklaşık 15 bin mezun verdiklerini aktardı. Tıp Fakültesi’nin de kendileri için çok önemli ve değerli olduğunu dile getiren Prof. Dr. Muzaffer Elmas, mezun olan öğrencileri tebrik ederek, “Öğrencilerimizin ailelerini ve hocalarını da tebrik ediyorum. Bundan sonraki hayat adımlarında muvaffakiyetler, başarılar diliyorum” dedi. Rektör Elmas, “Tıp Fakültesi gelecek yıl akreditasyona başvuracak. Genel olarak tıp mesleği fedakârlık ve özveri isteyen bir meslek. Üniversite olarak akreditasyon ve diğer süreçlerle Türkiye’ye model olma, dünya üniversitesi olma hedeflerimiz var. Bu konuda da üniversitemizi daha fazla tanıtarak, üniversitemizin Türkiye’de layık olduğu yerde ve aranan bir üniversite olması yolunda çaba sarf ediyoruz. Bu konuda gayret gösteren, destek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dekan Prof. Dr. Ramazan Akdemir de konuşmasında, bu yıl 24 mezun verdiklerini ve gelecek yıllarda bu sayının artacağını ifade etti. Bugünün kendileri için çok anlamlı bir gün olduğunu dile getiren Prof. Dr. Akdemir, “Mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki hayatlarında kendilerine başarılar diliyorum. Tüm hocalarınız size bir telefon kadar yakın. Her zaman her konuda bizlere danışabilirsiniz. Bu yolda sizi destekleyen ailelerinizi ve siz değerli öğrencilerimizi tekrar tebrik ediyorum” dedi.

Tıp Fakültesi öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Aybala Neslihan Alagöz, konuşmaların ardından mezun öğrencilere hekimlik yemini ettirdi. Program, dönem birincisi Elif Özgür’ün mezuniyet kütüğüne plaket çakması ve kep atma töreni ile sona erdi.

03-06-2016 / ST


1.148 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.