SAÜRO Türkiye Şampiyonu Oldu

SAÜRO Türkiye Şampiyonu Oldu
05.11.2013
517
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Robot Topluluğu (SAÜRO), “IZTECH RoboLeague 2013” etkinliğinde Türkiye şampiyonu oldu.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Kampüsü’nde İYTE İEEE Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikte SAÜRO ekibi, farklı kategorilerde bir Türkiye şampiyonluğu ve bir de Türkiye 3’üncülüğü kazandı.

SAÜRO ekibi, 250’nin üzerinde proje, 750’nin üzerinde yarışmacı ve 1000’in üzerinde katılımcının iki gün boyunca kıyasıya yarıştığı etkinlikte üç farklı kategoride katıldığı yarışmada “Çoklu Mini Sumo” kategorisinde Türkiye şampiyonu, “Yap Tasarla Yarıştır” kategorisinde de Türkiye 3’üncüsü oldu.

“Çoklu Mini Sumo” kategorisinde son beş takım arasına giren SAÜRO ekibi, takımlar arasında yapılan lig sonucu sadece bir beraberlik alarak namağlup şampiyonluğunu ilan etti. SAÜRO ekibi, kuralının ‘dışarıdan hiçbir malzeme getirmeden istenilen robotu verilen malzemeler ile 24 saat içinde yapmak’ olan “Yap Tasarla Yarıştır” kategorisinde de diğer üniversite topluluklarına ve aynı zamanda lise ile üniversite hocalarına karşı yarışarak Türkiye 3’üncüsü oldu.

Sakarya Üniversitesi’ni başarılı bir şekilde temsil etmenin gururunu yaşadıklarını belirten SAÜRO Başkanı Erdi Demir, “Yap Tasarla Yarıştır” kategorisinde tecrübesizlikten dolayı 3’üncülükle yetinmek zorunda kaldıklarını ve gelecek yıl hedeflerinin kesinlikle birincilik olduğunu ifade etti.

05/11/2013 – ST


517 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.