SAÜ’de Uluslararası Göçmenler Günü Programı Düzenlendi

SAÜ’de Uluslararası Göçmenler Günü Programı Düzenlendi
22.12.2022
706
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Sakarya İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından Uluslararası Göçmenler Günü nedeniyle bir program gerçekleştirildi. Programda farklı ülkelerin kültürlerini anlatan gösteriler düzenlendi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe; Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu, SAÜ Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü Prof. Dr. Sinem Yıldırımalp ,Sakarya İl Göç İdaresi Müdürü Hülya Korkut ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan SAÜ Rektör yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu, ülkemize ve üniversitemize başka ülkelerden çok sayıda göçmen ve yabancı öğrencilerin geldiğini söyleyerek yabancı öğrencilere dil konusunda TÖMER’in çok büyük katkıları olduğunu belirtti. Üniversitemiz bünyesinde uluslararası öğrencilerin olması ülkemize kültürel açıdan zenginlik kazandırdığını vurgulayan Prof. Dr. Köseoğlu programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sakarya İl Göç İdaresi Müdürü Hülya Korkut uluslararası öğrencilerin ve göçmenlerin kendileri için kıymetli olduğunu vurgulayarak programa katkı sağlayan herkese teşekkürlerini sundu.

Program; Sakarya Halk Eğitim Merkezinin düzenlendiği gösteri, Kafkas ekibinin dansları, farklı ülkelerden öğrencilerin yöresel gösterileri ve şarkıları ile devam etti. Programın sonunda Rektör Prof. Dr. Al uluslararası öğrencilerle bir araya gelerek onlarla sohbet etti.

Program, katılımcılara plaket takdiminin ardından sona erdi.

Haber-Fotoğraf: Furkan Uslu
706 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.