SAÜ’de Dünya Gıda Günü Semineri Düzenlendi

SAÜ’de Dünya Gıda Günü Semineri Düzenlendi
16.11.2022
886
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Gıda Mühendisliği Topluluğu (GMT)  tarafından “Dünya Gıda Günü Semineri” düzenlendi.

Öğrencilere yönelik gerçekleştirilen seminerde; Ak Gıda firması özelinde kariyer, iş ve staj fırsatları, gıda ambalajlarının sürdürülebilirliği gibi çeşitli konular uzmanları tarafından anlatıldı. Seminere Ak Gıda Ar-Ge Uzmanı Burhan Akiner ve Ak Gıda İnsan Kaynakları ve İşe Alım biriminden Buğra Can Başkaya konuşmacı olarak katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Suzan Öztürk Yılmaz gıda sürdürülebilirliğinde obeziteyi önlemenin gerekliliklerini vurgulayarak, iklim değişikliğinin getireceği olumsuz sonuçlardan dolayı endişeli olduğunu belirtti.

Konuşmasında Ak Gıda’nın işe alım süreçlerinden bahseden Başkaya, Ak Gıda özelinde iş ve staj imkânları hakkında konuştu. Türkiye’nin en büyük süt üretici firması Ak Gıda’nın kendilerine kazandırdığı olgulardan bahseden Akiner, Ak Gıda Eğitim departmanın hazırladıkları ulusal ve uluslararası çeşitli eğitim seminerleri sayesinde paydaşlarla birlikte farklı yönlerini de geliştirdiklerini aktardı.

Gıda ambalajlarının sürdürülebilirliği konusunda çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını söyleyen Akiner, dönüştürülebilir materyallerin kullanılmasıyla tamamen geri dönüştürülebilir ve karbon nötr olan tasarımları hedeflediklerini anlattı.

Seminer, soru cevap bölümünün ardından katılım sertifikalarının verilmesiyle sona erdi.

Haber: Büşra Atahan

 
886 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.