SAÜ Uluslararası Öğrencileri Ağırladı

SAÜ Uluslararası Öğrencileri Ağırladı
17.03.2023
2.251
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Erasmus+ KA152 Gençlik Değişimi projesi çerçevesinde İspanya, Slovakya, Yunanistan ve Romanya ülkelerinden gelen 36 öğrenciyi ağırladı.

Gezi kapsamında AFAD tarafından 22 Mart 2023 tarihine kadar verilecek eğitimlerde saha gezisinde bulunan öğrencilerin AFAD Sakarya İl Müdürlüğünce hazırlanan eğitimler sonucu afet ve acil durumlara karşı hazır hale getirilmesi amaçlanıyor.

Üniversitemizin Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni (TÖMER) ziyaret eden öğrencilere Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan uygulamalı eğitimler ve deneyimli akademik kadro hakkında bilgi verilmesinin ardından kampüsümüzün sosyal faaliyet alanlarının çeşitliliğini anlatan tanıtım videosu izletildi. SAÜ Merkez Kütüphanesini ziyaret eden öğrenciler, kütüphanedeki kaynaklar ve veri alt tabanları hakkında yetkililerden bilgi aldı. Akademisyenlere, öğrencilere ve çalışanlara birçok hizmet ve arşive ücretsiz erişim imkânı sağlayan Sakarya Üniversitesi Merkez Kütüphanesini oldukça özverili bulan Erasmus+ Değişim Programı öğrencilerine Sakarya Üniversitesi tanıtım promosyonları hediye edildi. Öğrenciler üniversitemizde ağırlanmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek kendilerine bu imkânı tanıyan Sakarya Üniversitesi yönetimine teşekkürlerini sundu.

Haber-Fotoğraf: Büşra Atahan


2.251 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.