SAÜ-Toyota Boshoku İşbirliği

SAÜ-Toyota Boshoku İşbirliği
26.08.2013
915
A+
A-

Sakarya Üniversitesi, Otomobil koltuk ve iç döşeme parçaları üretimi alanında faaliyet gösteren Toyota Boshoku Türkiye ile ortak bir kurumsal-sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Toyota Boshoku Türkiye (TBT) arasında imzalanan ortak proje çerçevesinde, SAÜ eğitim, öğretim ve danışmanlık alanındaki uzmanlığıyla TBT’ye bilgi aktarımı yaparken, TBT de endüstriyel anlamdaki tecrübelerini SAÜ öğrencileriyle paylaşacak.

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleşen imza törenine Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, TBT Başkanı ve CEO’ su Kenji Hirota, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Üstel, TBT Yönetim ve Mühendislik Ana Grubu Direktörü Halim Turhan, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve SAÜ-TBT Koordinatörü Doç. Dr. Akın Akıncı ve TBT Mühendislik Bölüm Müdürü ve TBT-SAÜ Koordinatörü Mehmet Yener Tutluer katıldı.

Öğrenciler Tecrübe Kazanacak

Sakarya Üniversitesi, Otomobil koltuk ve iç döşeme parçaları üretiminin önde gelen şirketlerinden Toyota Boshoku Türkiye (TBT) ile üniversite-sanayi iş birliğine örnek teşkil edecek yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. 2007 yılından bu yana Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile ortak projelere imza atan TBT, yeni iş birliği çerçevesinde, Sakarya Üniversitesi öğrencilerine sosyal çalışma tecrübelerini TBT çatısı altında gerçekleştirme fırsatı sunuyor.

SAÜ Öğretim Üyeleri ve Toyota Boshoku Türkiye mühendisleri, birlikte yürütecekleri çalışmalar ve projeler kapsamında inovatif ürünlerin geliştirilmesini sağlarken, yüksek teknolojiyle, otomobil koltuk ve iç döşeme parçaları üretiminde dünyanın sayılı fabrikalarından biri olan TBT üretim tesisinde, teknik, sosyal ve çevresel anlamda ortak projeleri hayata geçirecek.

Toyota Boshoku Corporation ve Toyota Boshoku Türkiye Hakkında

Merkezi Kariya City, Japonya’da bulunan Toyota Boshoku Corporation, 25 ülkede 95’den fazla tesisi (Haziran 2013 sonu itibariyle) ile hizmet vermektedir. 1918 yılında Sakichi Toyoda tarafından kurulan şirket, tekstildeki faaliyet alanını genişleterek, otomotiv iç döşeme sektöründe dünyanın önde gelen tedarikçisi olma kararı almıştır.

Toyota Boshoku’ya bağlı olarak, Ekim 1997 yılında kurulan Türkiye’de kurulan Toyota Boshoku Türkiye, otomotiv koltuk ve iç döşeme parçaları alanında Avrupa’nın lider üreticilerindendir.

26/08/2013 – CP
915 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.