SAÜ Teknokent’e Ödül

SAÜ Teknokent’e Ödül
07.02.2014
773
A+
A-

2010-2011 yılları arasında faaliyete geçen teknoparklar arasında en iyi performansı gösteren Sakarya Üniversitesi Teknokent, 19 basamak birden yükselerek birinci oldu.

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Final Çalıştayı’nda açıklanan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 2012 yılı Endeks Sonuçlarına göre SAÜ Teknokent, 2010-2011 yılları arasında faaliyete geçen teknoparklar arasında en iyi performansı göstererek ödüle layık görüldü.

TOBB Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen çalıştayda endeks sonuçlarını açıklayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye’de bulunan Teknopark ve Ar-Ge çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sakarya Üniversitesi’nin teknokent alanında çok önemli bir sıçrama yaptığını söyleyen Işık, “Sakarya Üniversitesi 19 basamak birden yükseldi. Bu üniversiteyi Erzurum, İstanbul, Yıldız Teknik, Cumhuriyet, Düzce ve Boğaziçi Üniversiteleri Teknokenti izledi. 2013 performans endeksi çıktığında total bir artış olacağına inanıyorum” diye konuştu. Bakan Işık, konuşmasının ardından SAÜ Teknokent yetkililerine plaket takdim etti.

07-02-2014 / ST
773 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.