Sakarya Üniversitesi’ne İki Ödül Birden

Sakarya Üniversitesi’ne İki Ödül Birden
04.01.2013
517
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Plastik Teknolojisi ve Tasarım Ödülleri Yarışması’nda iki ödül birden kazandı.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) tarafından bu yıl 8. si düzenlenen Plastik Teknolojisi ve Tasarım Ödülleri Yarışması’nda teknoloji alanında bir birincilik bir de mansiyon ödülü kazandı.

PAGEV, 2005 yılından bu yana düzenlediği yarışma ile Türk Plastik Sanayinin tüm dallarında yenilik ve mükemmelliği yaymayı, plastik ürünlerin araştırılmasında ve geliştirilmesinde etkin rol oynayan sanayicileri, kurumları, profesyonelleri ve araştırmacıları teşvik etmeyi hedefliyor.

Bu yıl Ürün ve Tasarım Alanı, Teknoloji Alanı, Çevre ve Enerji Alanı ve Öğrenci Alanı olmak üzere dört ana dalda düzenlene yarışmada Sakarya Üniversitesi Polimer Arge Ekibi iki ödül aldı.  SAÜ Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Hüseyin Ünal ve Prof. Dr. Abdullah Mimaroğlu ile Teknik öğretmen Mehmet Kurt’tan oluşan ekip,  Teknoloji Alanında “Farklı Soğutma Ortamlarında Çalışan Endüstriyel Poliamid-imid (PAI) ve Poliamid-imid Kompozitinin Tribolojik Performanslarının İncelenmesi” isimli çalışmaları ile Birincilik ödülü’ne layık görülürken “Kuru Kayma Şartları Altında Çalışan Ortamlarda Katkısız wax ve grafit katkılı Poliamid-6’nın Aşınma ve Sürtünme Performanslarının Araştırılması” isimli çalışmaları mansiyon ödülü aldılar.

Yarışmada, Ürün ve Tasarım alanında Özler Plastik San. ve Tic. A.Ş. “OBM-30LT Çift Vida Tek İstasyon Şişirme Makinesi” isimli proje ile, Çevre ve Enerji Alanında VİKO Elektrik ve Elektronik Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş. “Küçük Pimlerin Dev Mucizesi” isimli projesi ile Öğrenci alanında ise Gazi Üniversitesi’nden Hüdayi Uçar “Pratik Mantı Doğrayıcı” isimli projesi ile birincilik ödülünü hak kazandılar.

04/01/2013 – HM


517 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.