Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Devir Teslim

Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Devir Teslim
18.09.2014
907
A+
A-

Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanlığı görevine Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can getirildi.

SAÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gültekin Yıldız, düzenlenen törenle görevini Gevve Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can’a devretti.

SAÜ İşletme Fakültesi Dekanlığında gerçekleştirilen devir teslim törenine Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, Prof. Dr. Musa Eken, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Genel Sekreter Prof. Dr. Kadir Ardıç, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve fakülte öğretim elemanları katıldı.

Prof. Dr. Güntekin Yıldız’ın fakülteye önemli katkıları olduğunu ifade eden Prof. Dr. Muzaffer Elmas, işletme fakültelerinin evrensel fakülteler olduğu için akreditasyon konusunun önemine vurgu yaptı. Akreditasyonun dünyada da artık önem kazanan bir konu olduğunu söyleyen Prof. Dr. Elmas, SAÜ'nün Türkiye'de yurt dışına en çok öğretim elemanı ve öğrenci gönderen üniversite olduğunu ve daha verimli çalışmalar yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Prof. Dr. Gültekin Yıldız da Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can’ın İşletme Fakültesi’ni geliştirerek daha iyi bir noktaya getireceğine inandığını söyledi. Daha sonra söz alan Prof. Dr. Can ise öğretim elemanlarının desteği ile verilen görevi en iyi şekilde yerine getireceğini ifade etti.

Geyve MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nermin Akyel oldu

Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can’dan boşalan Geyve Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevine ise Geyve MYO Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Nermin Akyel getirildi.

Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can

1974 yılında Ankara’da doğan Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can, 1996 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Lisans programını bitirdi. 1998 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Eğitimi Ana Bilim Dalı Muhasebe-Finansman bölümünde yüksek lisans eğitimini, 2002 yılında aynı bölümde doktora eğitimini tamamladı. Prof. Dr. Can, 2011 yılında Pamukova Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, 2011-2014 yılları arasında da Geyve Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Yrd. Doç. Dr. Nermin Akyel

1966 yılında Geyve’de doğan Nermin Akyel, 1996 yılında SAÜ Geyve Meslek Yüksekokulu Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programına girdi. 1998 Yılında dikey geçiş yaparak başladığı SAÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra 2001 yılında SAÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı Muhasebe ve Finansman Bilim Dalı’nda yüksek lisans öğrenimine başladı ve aynı yıl Geyve Meslek Yüksekokulu’nda Öğretim Görevlisi olarak akademik hayata başladı. Aynı Bilim Dalında 2003 yılında yüksek lisans, 2009 yılında doktora çalışmalarını tamamlayan Nermin Akyel, aynı yıl Geyve Meslek Yüksekokulu’nda Yardımcı Doçent kadrosuna atandı. 2003 yılından itibaren Sakarya Üniversitesi kalite çalışmalarında yer alan Yrd. Doç. Dr. Nermin Akyel, Geyve MYO’da Program Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı ve Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

18/09/2014 – ST
907 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.