Sağlık Ordusuna Yeni Neferler

Sağlık Ordusuna Yeni Neferler
23.06.2023
1.309
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleşti.

SAÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni 23 Haziran 2023 Cuma günü SAÜ Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Törene, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu, SAÜ Genel Sekreteri Dr. Öğretim Üyesi Yakup Köseoğlu, Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Sima Nart, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören, kortej yürüyüşünün ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmalarını yapan Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Sima Nart “Yüksek çabalar sergileyerek diplomalarınızı almayı hak ettiniz. Mezunlar olarak bir ilki yaşadınız. hem pandemi hemde Kahramanmaraş depremlerini yaşadınız. Sakarya Üniversitemizin güçlü bilişim altyapısı ve donanımı sayesinde bu süreçleri sorunsuz bir şekilde atlattınız. Bugün 454 öğrencimizi mezun ederek sağlık camiasına yolcu etmekten gurur duyuyoruz. Sağlık Teknikerleri olarak sabırlı, hoşgörülü, şevkatli, merhametli ve özellikle insan sevgisiyle dil, inanç, renk gözetmeksizin her türlü çabayı göstereceğinize eminim” ifadelerini kullandı.

Törenin açılışında bir konuşma yapan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, “Bölgenin en güzel şehrinden biri olan Sakarya’da ve ülkemizin en iyi üniversitelerinden biri olan Sakarya Üniversitesinde eğitime başladınız. En kıymetli mesleklerden birine sahip olarak mezun oluyorsunuz. Sakarya Üniversitesi mezunu olmanın onurunu ve gururunu yaşayın. Sizlere üniversitemizin kapıları her zaman açık. Sakarya Üniversitesi ailesinin bir ferdi olarak toplumsal hayatta bu ayrıcalığı yaşamanızı istiyoruz. Bundan sonraki yaşamınızda hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Rektör Al, öğrenci velilerine seslenerek, “Biricik evlatlarını bizlere emanet eden değerli velilerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bizler de bu emanete gözümüz gibi baktık ve bugün onları topluma kazandırmış olmanın haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu birincisi Esra Dulundu oldu. Dulundu’ya belgesi Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al tarafından takdim edildi.

Meslek Yüksekokulu birincisi Esra Dulundu mezunlar adına bir konuşma yaptı. Tören, mezuniyet yemini ve kep fırlatılması ile sona erdi.


1.309 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.