Pandemi Sonrası Öğrencilerden İlk İzlenimler

Pandemi Sonrası Öğrencilerden İlk İzlenimler
21.10.2021
1.738
A+
A-

Koronavirüsü salgını nedeniyle üniversitemiz öğrencileri bir buçuk yıl boyunca uzaktan eğitim görmek zorunda kaldı. Üniversitemizde yüz yüze eğitime dönülmesiyle Esentepe Kampüsümüzde mikrofonu öğrencilerimize uzattık ve büyük kavuşmanın ardından hislerini ve düşüncelerini sorduk.

Merve A. (İletişim ve Tasarımı):

“Bir buçuk yıl sonra yüz yüze eğitime geçmek güzel ama tek kötü yanı çevrim içi eğitimde dersleri izleyebilmek çok daha kolaydı; daha verimli oluyordu. Şu an derslere girip not almak daha sıkıntılı, onun haricinde güzel gidiyor. Kampüs çok güzel, özellikle Sakarya’da yaşamıyorsanız tekrar Sakarya’ya dönmek gelmek çok güzel. Buranın doğal yaşamı kesinlikle dersleri etkiliyor.

En özlediğim şey ise kampüs yaşamı; hocalarla olan iletişim, derslere gidip gelmek, o yolu çekmeyi bile özledim.”

Ayşe B. (Maliye):

“Salgın yasaklarının ardından yüz yüze eğitime geçmek benim açımdan çok iyi oldu, çünkü çevrim içi eğitimden faydalanamadım; yani dersler benim için verimli olmadı. Burada olmak yüz yüze hocalarla görüşmek ve arkadaş ortamı kampüste yer almak güzel bir duygu. Kampüsümüz çok güzel her yer yeşillik, sadece yürümek bile mutlu ediyor. Evde masa başında olmak yerine burada olmak çok farklı bir duygu.

Yeşili çok severim, kampüsümüzün de çok güzel yeşil alanları var. Burada bulunmak çok keyif verici. Evde çok bunaldık Bir buçuk yıl boyunca psikolojimiz tahrip oldu, buraya geri dönmek çok güzel.”

Berfin U. (Endüstri Mühendisliği):

“Yüz yüze eğitime geçmek çok güzel ama pandemi koşullarının gerektirdiği maske takmak, sınıflarda aralıklı oturmak ve kısıtlamalara uymaktan memnun değilim. Pandemi kısıtlamaları nedeniyle kütüphanelerde yeterli alan olmadığından grup çalışması yapamıyoruz. Çevrim içi eğitimde bilgisayar başında kendimize yeterince katkı sağlayamadık, yüz yüze eğitimden çok memnunum.

Kampüse dönmemiz sayesinde arkadaşlarımızla sosyalleşip ardından derse girmek çok motive edici.”

Tuncay K. (Halkla İlişkiler ve Reklamcılık):

“Uzun zamandır üniversitelerin açılmasını istiyordum çünkü uzaktan eğitimde gerekli faydayı göremiyordum. Sınavlarda ve derslerde yeterli disiplin sağlanamıyordu. Kampüse dönmek iyi bir duygu çünkü doğası çok güzel.”

Hakan Ö. (Halkla İlişkiler Reklam Bölümü):

“Okullar erken açılsa daha iyi olabilirdi çünkü derslerden mahrum kaldık. Yüz yüze eğitimin bize daha fazla katkı sağladığına inanıyorum, böyle devam etmesini de istiyorum. Kampüs yaşamı çok güzel, yasak varken etkinlikler yapılamıyordu, artık onlara da katılabiliyoruz.”

İsmini vermek istemedi (Mekatronik):

“Pandemi den ötürü okullar yaklaşık bir buçuk yıldır kapalı onun için çok zor oldu. Çevrim içi eğitim başlarda çok zor oldu. Tabii zamanla alıştık ama kampüs yaşamı çok farklı. İkinci sınıf öğrencisiyim, bu nedenle kampüsümüzü ilk defa görüyorum. İstanbul’dan geliyorum, tahmin ettiğimden çok daha büyük ve güzelmiş okulumuzun kampüsü.

İlk senemin çevrim içi olması nedeniyle okula kavuşmayı çok istiyordum. Okulda hocayı doğrudan dinlemek ve sınıfta bulunmak çok başka bir duygu… Hocayla göz kontağı kurabilmek bile beni çok mutlu etti.”

Elanur C. (İletişim ve Tasarımı):

“Pandemi yasaklarının ardından yüz yüze eğitime geçmek güzel bir duygu ama aynı zamanda da bir buçuk yıl çevrim içi eğitime alışmıştık. Başta ona da zorlansak da şu an eski olan sisteme döndük yavaş yavaş adapte oluyoruz. Kampüse dönmek hayatımızdaki en güzel gelişme oldu, kampüste hayat daha güzel, arkadaşlarımıza kavuştuk.”

(YEK)
1.738 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.