Medya, Habercilik ve Edebiyat

Medya, Habercilik ve Edebiyat
15.03.2017
406
A+
A-

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından hazırlanan canlı yayın dersleri kapsamında bu haftanın konuğu Yeni Şafak Gazetesi yazarı ve Cins Dergisi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kılıçarslan oldu.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

İletişim Fakültesi öğrencilerine şiir, edebiyat, iletişim ve medya alanındaki tecrübelerini aktaran Kılıçarslan, şiirin hayatındaki önemini şu sözlerle ifade etti: “İlahiyat okudum, iletişim okudum ama her zaman şair olarak yaşayabilmenin, şair olarak ölmenin bir yolu olsa dedim. Dünyaya sözümü şiirle söylesem dedim.”

Medya sektöründe çalışanların fark yaratabilmesi için en önemli şeyin entelektüel bilgi olduğunu vurgulayan Kılıçarslan, “Eskiden entelektüel bilgiyi geliştirecek şey sadece kitaptı. Fakat bugün, teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilgisayarın sağladığı olanakları da doğru kullanabilirseniz, çok şey öğrenebilirsiniz” dedi.

Kılıçarslan, medya sektörünün geldiği noktayı ise şöyle ifade etti: “Kendinizi sert ve diğerlerinden daha birikimli insanlar haline getirmeniz gerekiyor. Gazete satışlarında ya da ratinglerde olsun, çok vahşi bir pazardayız.”

Kılıçarslan, etkinliğin sonunda ise öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

15.03.2017 – FÖ
406 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.