Eğitim Fakültesinden Hakkâri’ye ‘Kitap Toplama Projesi’

Eğitim Fakültesinden Hakkâri’ye ‘Kitap Toplama Projesi’
28.03.2022
921
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü Öğretim Elemanları ve öğrencilerince yürütülen proje kapsamında Hakkâri Çimenli Borsa İstanbul Ortaokulu’na bin 200’ün üzerinde çocuk kitabı ulaştırıldı.

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü Öğretim Elemanları ve öğrencilerinin, atanan mezunlar için yaptığı kitap toplama projesi, Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Bu yıl yapılan kitap toplama projesi, Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Özdemir’in koordinasyonu ve Türkçe öğretmenliği öğretim elemanlarınca yürütüldü. Proje kapsamında Türkçe Öğretmeni Büşra Canbulat’ın görev yaptığı Hakkâri Çimenli Borsa İstanbul Ortaokulu’na bin 200’ün üzerinde çocuk kitabı ulaştırıldı.

Hakkâri’deki öğrencilerin memnuniyet fotoğraflarını gönderen Canbulut, duygularını, “Benim de bir dönem sıralarında oturduğum, mezun olduğum Sakarya Üniversitesi, Türkçe Öğretmenliği büyük bir kampanyaya imza attı ve binin üzerinde kitabı Hakkâri’deki bu köy okuluna yolladı. Başta kampanyanın başlatılmasına öncülük eden kıymetli hocam Sayın Mehmet Özdemir başta olmak üzere emeği geçen bütün hocalarıma, öğrenci arkadaşlarıma, Sakarya ve Hendek halkına çok teşekkür ediyorum. Sakarya Üniversitesi Hakkâri’de çok güzel bir iz bıraktı. Aradan kaç sene geçerse geçsin, kaç öğretmenin yolu geçerse geçsin; Sakarya kitaplarla anılan, kitaplarla hatırlanan bir şehir olarak kalacak. İyi ki bu ailenin bir üyesi oldum, iyi ki yolum Sakarya Üniversitesi Türkçe öğretmenliğinden geçti. Hepinize çok teşekkür ediyoruz.” sözleri ile ifade etti.

 

 

 

 
921 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.