İşletme Fakültesi Danışma Kurulu Toplantısı

İşletme Fakültesi Danışma Kurulu Toplantısı
09.02.2018
1.332
A+
A-

Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi IV. Danışma Kurulu Toplantısı, danışma kurulu üyelerinin sponsorluğunda Sapanca Güral Otel’de gerçekleştirildi.

İşletme fakültesi öğretim üyeleri ve danışma kurulu üyelerinin oluşturduğu çalıştay grubu masaları gün boyunca Eğitim-Öğretim, Araştırma, Dış Paydaşlar, Danışma Kulunun Çalışma Usul ve Esasları başlıkları altında dört oturum gerçekleşti. Fikir tepsisi yöntemi ile katılımcıların fikirleri toplanarak toplamda 1200’e yakın fikir ortaya çıkarıldı. Toplantı sonunda hazırlanan sunumda çalıştay boyunca oluşan fikirler veri madenciliği yöntemleri ile derlenerek katılımcılara sunuldu.

İşletme Fakültesi Danışma Kurulunun oluşumundan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “Üniversite olarak piyasaya ve iş dünyasına kolay adapte olacak mezunlar yetiştirmek görevimiz. Bu doğrultuda iş dünyasının ve akademisyenlerin bir araya gelerek böyle kurulların oluşması bizi mutlu ediyor. Günümüzde üniversitelerden beklenen eğitim-öğretim, teorik temellerin yanında iş dünyasının beklentilerini de karşılayacak eğitim programlarının hazırlanması.  Biz Sakarya Üniversitesi son yıllarda bu atılımları gerçekleştirdik” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Elmas, danışma kurullarının üniversiteler için değerine vurgu yaparak, bu kurulların desteklenerek sürdürülebilir olmasının çok önemli olduğuna vurgu yaptı.

Toplantının açılışında konuşan danışma kurulu üyesi Adnan Borazancıoğlu, “Hızla gelişen dünyada, üniversitelerin öğrencileri çağa ayak uyduracak bireyler olarak yetiştirmesi çok önemli. Fakülte danışma kurulları dünyada büyük üniversitelerde yıllardır var olduğunu görüyoruz. Toplantıda kurul üyelerinin ortaya çıkaracağı fikirlerle, stratejik plan noktasında iş dünyasının gerçekçi sorunlarına odaklanmış olacağız. Başarılı bir toplantı olmasını diliyorum” dedi.

Danışma Kuruluna katkısı olan akademisyenleri ve iş dünyasının temsilcilerine teşekkürlerini sunan İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can, başarılı ve verimli bir toplantı olmasını diliyorum ifadelerini kullandı.

Toplantıda Yıldız Bezek, İşletme Fakültesi Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Kamil Taşkın, Yrd. Doç. Adem Akbıyık ve Uluslararası Ticaret Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hakan Tunahan’a danışma kurulunun oluşumu ve katkılarından dolayı plaket takdim etti.

09/02/2018 – MA


1.332 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.