İşletme Fakültesi AACSB Akreditasyonunda Resmi Kararı Bekliyor

İşletme Fakültesi AACSB Akreditasyonunda Resmi Kararı Bekliyor
21.07.2022
1.358
A+
A-

İşletme Fakültesi Ekibi, AACSB Akreditasyonu sürecinin ikinci saha ziyaretinde, Rotterdam İşletme Fakültesinden Steef van de Velde ve ESCA İşletme Fakültesi Dekanı Thami Ghorfi’den oluşan takım ile toplantılar gerçekleştirdi.

Takım, İşletme Fakültesi Akreditasyon Ekibi ile gerçekleştirdiği 22 Temmuz tarihli görüşmenin ardından, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrah Doğan ile buluştu. Toplantıda Rektör Al, İşletme Fakültesinin akreditasyon sürecinin hem okul hem de üniversite için önem arz ettiğinin altını çizerek Sakarya Üniversitesinde bir birim olarak ilk kez hazırlanan stratejik planın ve bundan sonra alınacak aksiyonların her anlamda destekçisi olacaklarını vurguladı.

Takım, İşletme Fakültesinin akreditasyon sürecinin olumlu sonuçlanmasının koşulu olan 2022-2024 Stratejik Planını başarılı bulduklarını ifade etti.

ABD merkezli AACSB, 100 yıldan uzun bir süredir işletme fakültelerinin global akreditasyonunu gerçekleştiriyor. İşletme okullarına verilen en nitelikli akreditasyon olarak kabul edilen ve dünyadaki işletme fakültelerinin sadece %5’inin alabildiği bu akreditasyona, Türkiye’de sadece Bilkent, İstanbul, Sabancı ve Koç Üniversiteleri sahip bulunuyor.

İşletme Fakültesinin resmi akreditasyon kararı 2022 Ekim ayında ABD’de yapılacak olan Akreditasyon Komitesi toplantısında verilecek.


1.358 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.