İletişim Fakültesi’nde Akreditasyon Süreci Başladı

İletişim Fakültesi’nde Akreditasyon Süreci Başladı
14.12.2022
787
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İletişim Fakültesi İletişim ve Tasarımı, Gazetecilik,  Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümlerinin akreditasyon süreci başladı. İletişim Eğitimi Değerlendirme Akreditasyon Kurulu (İLEDAK) Değerlendirme Komisyonu tarafından 3 gün süren saha incelemesinde bölümlerde yapılan çalışmalar İLEDAK değerlendirme kriterleri açısından ele alındı.

Saha incelemelerinin tamamlanmasından sonra Sakarya Üniversitesi Senato salonunda gerçekleştirilen inceleme raporlarının açıklandığı toplantıya; SAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrah Doğan, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Prof.Dr. Özer Köseoğlu, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, SAÜ Genel Sekreteri Dr. Öğretim Üyesi Abdülkadir Altınsoy, Dekan Yardımcıları, Bölüm başkanları, öğretim üyeleri, İLEDAK Değerlendirme Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Deniz Yengin ve komisyon üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan İLEDAK Değerlendirme Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Deniz Yengin İletişim Fakültesi ile ilgili değerlendirme ve bilgilendirmelerde bulunarak SAÜ İletişim Fakültesinin kurum kültürünün ve hafızasının oluştuğu yönünde olumlu bir izlenim bıraktığını ifade etti. Prof. Dr. Yengin, SAÜ’nün araştırma üniversitesi olma hedefi doğrultusunda kurulan Araştırma Dekanlığının  (ARDEK) oldukça önemli olduğunu söyledi.

İletişim Fakültesi özelinde değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Yengin İletişim Fakültesinin akreditasyona ve kalite yönetimine değer veren bir misyonda olduğuna değinerek üniversitenin ve fakültenin kendini test edebilmesini sağlayan Kırmızı Alan Grafiğinin önemini vurguladı.

İletişim Fakültesi saha değerlendirmesi akreditasyon süreci kapsamında İletişim ve Tasarımı, Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümlerinin çıkış bildirimi raporunun konuşulduğu toplantıda, kısa zamanda iyileştirmeye vesile olacak raporun bir rehber niteliği taşıdığını ifade eden Prof. Dr. Yengin, üç gün süren saha değerlendirmesinde emeği geçen fakülte yönetimine teşekkürlerini iletti. Bölümler için hazırlanan rapor İLEDAK tarafından değerlendirildikten sonra akreditasyon süreci tamamlanmış olacak.

 

Haber: Büşra Atahan

 

 
787 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.