Hukuk Fakültesi Kadına Yönelik Şiddetle Mücadeleyi Konuşacak

Hukuk Fakültesi Kadına Yönelik Şiddetle Mücadeleyi Konuşacak
18.04.2022
552
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Hukuk Fakültesi ve Hukuk Klinikleri Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “2021-2025 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kapsamında Sakarya İl Eylem Planı” konulu konferans düzenlenecek.

Konferansa Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Irmak Koruculu ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezinden (ŞÖNİM) Psikolog Tuğba Alp Hayta konuşmacı olarak katılacak. Uzmanlar “Şiddete Sıfır Tolerans İlkesi” ile kadına yönelik her türlü şiddeti önlemek amacı güdülerek İl Eylem Planına ilişkin stratejiler ve her strateji kapsamında belirlenen faaliyetler hakkında konuşacak.

İl Eylem Kapsamında esas alınan; şiddetle topyekûn mücadele için toplumsal farkındalık ve duyarlılığın artırılması, koruyucu ve önleyici hizmetlerin etkili sunulmasına yönelik kurumsal kapasitenin geliştirilmesi, şiddete sıfır tolerans anlayışının tüm plan, program ve politikalara yerleştirilmesi ve mevzuatın etkin uygulanması ve mağdurların adalete erişiminin kolaylaştırılması hedefleri, uzmanlar tarafından kapsamlı bir şekilde değerlendirilecek.

Konferans Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda 20 Nisan saat 14.00’te düzenlenecek.
552 kez görüntülendi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.