Haz ve Hız Kontrolü Semineri

Haz ve Hız Kontrolü Semineri
24.11.2016
393
A+
A-

Sakarya Üniversitesi’nde, Sakarya İl Müftülüğü Kampüs Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından “Haz ve Hız Kontrolü Gerçekten Sende mi?” isimli bir seminer düzenlendi.

Sakarya İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından düzenlenen “Haz ve Hız Kontrolü Gerçekten Sende mi?” isimli seminere Yrd. Doç. Dr. Mahmut Zengin konuşmacı olarak katıldı. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Hedonizm hakkında bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Zengin, “Hedonist yaklaşımlar duyguları ve düşünceleri açmaya yöneltir. Hep daha fazlasını istemeye, hemen istemeye ve hiçbir bedel ödemeden istemeye yönelten yaklaşımlar içindedir. Anı yaşamanın hazzına önem verir. Bulunduğunuz anın kıymetini bilmek, en güzel şekilde değerlendirmek dinimizin de söylediği bir şeydir ama kendimize bu dünyaya bir daha mı geleceksin gibi sorular yöneltmek doğru değildir. Böyle sorular başkaları tarafından size sorulduğunda yavaşlayın ve bu söylemler karşısında nereye gidebilirim diye kişisel sorgulamalar yapın” şeklinde konuştu.

Yrd. Doç. Dr. Zengin, araştırmalar sonucu insanı mutsuz eden şeylerin kaynağında irade zayıflığı olduğunu söyledi. İrade terbiyesindeki en önemli dönemin gençlik dönemi olduğuna vurgu yapan Yrd. Doç. Dr. Zengin, “Gençlik, insan olmanın sorumluluğunun başladığı ve nefsin harekete geçtiği çok kritik bir dönemdir. Ruhun iyiliği için bedeni korumak, bedeni korumak için de zihni kontrol etmek gerekir. Özellikle gençlik döneminde alınan bilgilerin faydalı olması, ahlaklı kullanılması lazım” diye konuştu.

Seminer sonunda, Kampüs Cami Külliye Sorumlusu Mehmet Yöndem tarafından  Yrd. Doç. Dr. Mahmut Zengin’e çiçek takdim edildi.

24/11/2016- ŞB


393 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.