Filistin Alimler Heyeti Başkanı Kudüs’ü Anlatacak

Filistin Alimler Heyeti Başkanı Kudüs’ü Anlatacak
19.12.2017
824
A+
A-

Yurtdışındaki Filistinli Âlimler Heyeti Başkanı Dr. Nevâf Tekrûrî, Sakarya Üniversitesi’nde Kudüs ile ilgili bir konferansa katılacak.

Sakarya Üniversitesi Arapça Dil Grubu Öğrenci Topluluğu, Mefkure Kültür Sanat ve Düşünce Topluluğu ve Dört Kapı Öğrenci Topluluğu İle Sakarya Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından 20 Aralık Salı Çarşamba günü düzenlenecek olan ‘Geçmişten Günümüze Kudüs Meselemiz ‘ isimli konferansa, Yurtdışındaki Filistinli Âlimler Heyeti Başkanı Dr. Nevâf Tekrûrî konuşmacı olarak katılacak.

Dr. Nevâf Tekrûrî tarafından, Kudüs meselesiyle ilgili olarak ilk ağızdan önemli bilgiler verilmesi bekleniyor.

Dr. Nevâf Tekrûrî Kimdir?

1965 yılında Filistin’in Nablus Şehrinde dünyaya geldi. 1986 yılında Halil Üniversitesi Şeria Fakültesi’nden mezun oldu. Yükseklisansını 1991 Yılında Ürdün Üniversitesi’nde, doktorasını da 1999 Yılında Şam Üniversitesi’nde tamamladı. Filistin’de Ummu’l-Fehm şehrindeki Şeria Fakültesi’nde, Nablus’taki Necah Üniversitesi’nde, Suriye’de Halep ve Ummu’d-Durman Üniversitelerinde öğretim üyeliği yaptı.

İslam Hukuku alanında ayrıca Filistin meselesi ile ilgili olarak çeşitli kongre ve konferanslara, televizyon ve radyo programlarına katılmıştır. Uluslararası Müslüman Âlimler Birliği, Kudüs ve Filistin Komisyonu, Arap Akademisyenler Birliği gibi teşekküllerde üyelikleri mevcuttur. Halen Yurtdışındaki Filistinli Âlimler Heyeti Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

19.12.2017 – YC


824 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.