Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş Anıldı

Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş Anıldı
10.03.2016
770
A+
A-

Büyük halk ozanı Neşet Ertaş, Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilinç ve Fikir Topluluğu’nca (SOBİFT) düzenlenen etkinlikle anıldı.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ile Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas da katıldı. Etkinlikte, sanatçı Bayram Bilge Tokel, 2012 yılında aramızdan ayrılan büyük Türk halk ozanı Neşet Ertaş’ın türkülerini sazıyla ve sözüyle seslendirdi.

Tokel, öğretim üyeleri, öğrenciler ve Sakaryalıların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe Neşet Ertaş ile ilgili anekdotlar anlatarak başladı. Tokel, “Bu büyük saz ve söz üstadının, bunca çalışmanın altına imza atmış biri olarak hala anlatılacak, anlaşılacak pek çok yönünün olduğunu fark ediyorum. Katıldığım her konser ve etkinliğin ardından da eksik kalan yönlerinin olduğunu düşünüyorum. Üstadın hayatta en çok değer verdiği şey ilim tahsil etmekti, okumaktı. Çünkü kendisi hayatı boyunca bundan mahrum olmanın sıkıntılarını söylerdi. Üniversitelerden gelen konser taleplerini hiç reddetmedi. Bu sözlerle beni davet eden öğrenci topluluğuna da çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Tokel, konuşmasının ardından Neşet Ertaş’ın en sevilen türkülerini seslendirdi. Tokel’in sazı ve sözüyle vücut bulan birbirinden güzel Neşet Ertaş şarkılarından oluşan konserin sonunda, izleyiciler Tokel’i ayakta alkışladı.

10-03-2016 / ST


770 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.