Başarmaktan Korkmayın

Başarmaktan Korkmayın
28.06.2016
493
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Geyve Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni, SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Törende konuşan Geyve MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nermin Akyel öğrencilere tavsiyelerde bulunarak “Değerli mezunlarımız, bugün hayata atılmanın zamanı. Yaşam zorluklarla dolu ancak siz bu zorlukların üstesinden geleceksiniz. Başarmaktan korkmayın. Hayalleriniz olsun ve bunlara ulaşmak için çaba sarf edin. Siz elinizden geleni yapın. Eminim ki işler yoluna girecektir. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” diye konuştu.

Sakarya Üniversitesi Geyve Meslek Yüksekokulu 2016 yılı mezunlarını verdi. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı Mezuniyet Töreni, SAÜ Meslek Yüksekokulları Koordinatörü (MEYOK) Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyve Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nermin Akyel, akademisyenler, mezun öğrenciler ve ailelerinin de katılımıyla gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan MEYOK Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, meslek yüksekokullarında eğitim alanında üstün gayret içinde çalıştıklarını ve öğrencileri alanlarında en iyi şekilde yetiştirmeye gayret ettiklerini söyledi. Prof. Dr. Sarıbıyık, “Özellikle bilgi, beceri ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmaya ilişkin sektörle iç içe bir eğitim almanız ve alanınızda da başarı elde etmenizi sağlamak için mücadele içerisindeyiz. Sakarya Üniversitesi olarak bu anlamda 3+1 ve 7+1 modelleriyle eğitim ve öğretimde çığır açtık. Bunu hep birlikte başardık. Sektör artık meslek yüksekokullarına bakış açısını değiştirdi ve olumlu bir imajımız olmaya başladı. Bu sözlerle mezun arkadaşlarımızı ve ailelerini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Geyve MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nermin Akyel de konuşmasında bu yıl Geyve MYO’nun 20’nci mezunlarını verdiğini ve bugünün kendileri için özel bir anlamı olduğunu söyledi. Yrd. Doç. Dr. Nermin Akyel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geyve MYO bugüne kadar 7456 mezun vermiş. Bugün de 80 mezun vereceğiz. Bunda emeği geçen bütün öğretim görevlisi ve idari personel arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Değerli veliler, eminim ki siz de çok heyecanlısınız. Çünkü sizin buradaki duygularınız hepimizden çok farklı. Göz bebeğiniz olan, zorluklarla yetiştirdiğiniz evlatlarınızın hayata atılması için çabaladınız. Bugün bu çabalarınızın taçlandığını görmek sizin hakkınız. Değerli mezunlarımız, bugün hayata atılmanın zamanı. Yaşam zorluklarla dolu ancak siz bu zorlukların üstesinden geleceksiniz. Başarmaktan korkmayın. Hayalleriniz olsun ve bunlara ulaşmak için çaba sarf edin. Siz elinizden geleni yapın. Eminim ki işler yoluna girecektir. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.”

Geyve Kaymakamı İlyas Memiş ve Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın konuşmalarıyla devam eden törende, konuşmaların ardından program birincisi öğrencilere belgeleri ve ödülleri takdim edildi. Geyve MYO birincisi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programı öğrencisi Melih Eliuz, belgelerini Geyve Kaymakamı İlyas Memiş’ten aldı.

Tören, öğrencilerin mezuniyet yeminini etmeleri ve kep atmaları ile sona erdi.

28-06-2016 / ST
493 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.