Aşçılık Öğrencilerinden Büyük Başarı

Aşçılık Öğrencilerinden Büyük Başarı
25.02.2016
1.177
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Kırkpınar Turizm Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü öğrencileri, bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ‘Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’ etkinliğine damgasını vurdu.

Sakarya Üniversitesi Kırkpınar Turizm Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü öğrencileri,  Türk mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluşturmak, ülkemizin aşçıları ile dünyanın önde gelen aşçıları arasında yakınlaşmayı ve karşılıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla düzenlenen ‘Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’ gastronomi yarışmasına katıldı.

Sakarya üniversitesi Kırkpınar Turizm Meslek Yüksekokulu Aşçılık programı Öğr. Gör. Günay Hasdemir’in danışmanlığında ki 14 öğrenci, 11-14 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen 14’üncü Uluslararası İstanbul Gastronomi Günleri’nde madalyalar ile döndü.

Dünya Şefler Birliği’nin (WACS) belirlediği standartlar çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda başarı gösteren öğrenci şefler madalyaların yanı sıra dünya genelinde geçerliliği olan sertifikalara sahip oldu. Sakarya Üniversitesi Kırkpınar Turizm Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü öğrencilerinden oluşan “SAÜ Aşçılık Takımı” İstanbul Mutfak Günleri kapsamında düzenlenen yarışmada hazırladıkları menülerle, 1 altın, 10 gümüş 2 bronz madalya ve 1 merit (sertifika) kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Gastronomi dünyasının uluslararası düzeydeki isimlerinin de yer aldığı etkinlikte hünerlerini ilk kez sergileme fırsatı yakalayan Sakarya Üniversitesi Aşçılık Takımından; Nihal Altınbaş “ Mor Somon Balıklı Ravioli” ile altın madalya, Arzum Yıldırım, Semra Erdem ve Tuğba Sar hazırladıkları “Nar Ekşili Bulgur Kızartma ile Fincan Böreği-Erik Solu Kuzu Eti-Ayvalı Çıtır Kadayıf “ , Muhammed Eren Kazdal, Oğuzhan Kılınç ve Yüksel Yücel “Yoğurtlu Avokado Salatasında karides, somon suşi- buğday risootto ile kuzu incik-İtalyan Möreny Yanında Çikolata “, Recep Başaran “Ispank Yatağında Rulo Levrek    “, İsmail Üstüne “Zakharion Pizza“, Hayriye Betül Erman “Kızılcık Şerbetli Elma Yatağında Kızarmış Muz “, Ebru Yenen “ Brezilya Soslu Lokum  “  ile gümüş,  Oğuz Akdoğdu “Dartı Soslu Hamur Kapama “ , Ali Yağcıoğlu “  Alliziya Pizza“ ile bronz madalya ve Büşra Kurt “Tarhana Marineli Somon“ merit diplomaya layık görüldü.

25.02.2016 – YC


1.177 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.