Araştırma Projelerinde CBS Kullanımı ve Uygulamaları

Araştırma Projelerinde CBS Kullanımı ve Uygulamaları
19.06.2023
1.010
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Araştırma Dekanlığı (ARDEK) tarafından “Araştırma Projelerinde Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) Kullanımı ve Uygulamaları” isimli bir etkinlik düzenlendi.

Bilimsel araştırmalarda coğrafi bilgi ve mekânsal ilişkiyi anlayabilmek amacıyla ARDEK tarafından düzenlenen “Araştırma Projelerinde Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) Kullanımı ve Uygulamaları” isimli etkinlik, SAÜ Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan SAÜ Rektör Yardımcısı ve Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emrah Doğan, araştırma Üniversitesi olma hedefinde bilimsel araştırma ve projelere katkı sağlama amacıyla bu tür etkinlik ve çalışmaların destekleneceğini ve yapılmaya devam edileceğini söyledi.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Fatih Döker ve Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cem Kırlangıçoğlu’nun sunumlarıyla gerçekleşen etkinlikte, bilimsel araştırma ve projelerde CBS uygulamalarının gerekliliği ve önemi konusu ele alındı. Etkinlikte, CBS uygulamalarında belli bir bilimsel alan sınırlılığının olmadığı, farklı disiplinlerde kullanımının çalışmanın verimliliğine katkı sağladığına dikkat çekildi.

Etkinlik soru-cevap kısmının ardından belge takdim edilmesiyle sona erdi.


1.010 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.